دنیای حیوانات

اخبار و دانستنی های دامپزشکی و سلامت حیوانات

بلوغ گربه

بلوغ گربه

بلوغ گربه مرحله بسیار خاصی در زندگی همه گربه ها است. در گذار به بزرگسالی و بلوغ جنسی، تغییرات هورمونی عظیمی رخ می دهد. این دوره رشد می تواند بسیار طاقت فرسا باشد، حتی برای دوستداران گربه !!

تیرگی چشم گربه ها

تیرگی چشم گربه ها

چشم یک گربه مسلماً قابل تشخیص ترین قسمت بدن آنهاست که حتی از دور به راحتی دیده می شود. چشمان آنها متفاوت از چشم ما تنظیم شده است و به محرک های بصری حساس تر است. هر گونه آسیب یا آسیب به چشم آنها می تواند بر کیفیت زندگی گربه تأثیر منفی بگذارد و به همین دلیل باید از آن محافظت شود.

نفس نفس زدن سگ ها

نفس نفس زدن سگ ها

نفس نفس زدن سگ ها حاکی از تبخیر آب از زبان، دهان و دستگاه فوقانی می باشد و از آنجایی که سگ مثل انسان عرق نمی کند و منافذ عرق کردن او محدود است، این نوع نفس کشیدن در سگ ها طبیعی است. به همین دلیل هنگامی که درجه حرارت بدن سگ بالا می رود له له زدن او، یک امر ضروری می باشد.

چه مقدار ورزش برای توله سگ خوب است؟

چه مقدار ورزش برای توله سگ خوب است؟

یافتن توصیه های دقیق در مورد ورزش توله ها و طول راه رفتن دشوار است. توصیه ها نیز در طول زمان تغییر کرده اند.

فلج کمری اسب

فلج کمری اسب

در فلج کمری (میولیز)، ماهیچه های اسب از بین می روند. فلج می تواند در همه اسب ها اتفاق بیفتد، اما اشکال مختلفی وجود دارد و برخی از اشکال در نژادها یا انواع خاصی از اسب ها شایع ترند.

بوی بد دهان در گربه ها

بوی بد دهان در گربه ها

نفس یک گربه لزوما بوی یک دسته گل نمی دهد، به خصوص زمانی که ماهی جزء اصلی رژیم غذایی آنها باشد. 

خشکی بینی در گربه ها

خشکی بینی در گربه ها

گربه من بینی خشک و گرمی دارد. یعنی گربه من مریض است؟  صاحبان گربه اغلب این سوال را از دامپزشک ما می پرسند و پاسخ ساده آن منفی است. گربه ها از بینی خود برای جمع آوری اطلاعات مهم در مورد غذا و محیط اطرافشان استفاده می کنند. بینی یک گربه طبیعی و سالم می تواند چندین بار در طول روز بین مرطوب و خشک متفاوت باشد.

چرا گربه من مبلمان را خراش می دهد ؟

چرا گربه من مبلمان را خراش می دهد ؟

خراشیدن یک رفتار طبیعی و بسیار مهم برای گربه است. با این حال، زمانی که گربه ها مبلمان یا اشیاء دیگری را در خانه که صاحب آنها نامطلوب می داند، خراش می دهند، ممکن است مشکلاتی ایجاد شود.

پاروویروس سگ

پاروویروس سگ

پاروویروس سگ (CPV) یک بیماری ویروسی بسیار عفونی است که می تواند برای سگ ها کشنده باشد. توله سگ های بین شش هفته تا شش ماه و سگ های واکسینه نشده بیشتر در معرض خطر هستند.

چرا گربم بیرون خاک ادرار میکنه ؟

چرا گربم بیرون خاک ادرار میکنه ؟

اگر گربه شما به طور ناگهانی استفاده از ظرف خاک خود را متوقف کرده و اکنون روی تخت، فرش یا اشیاء دیگر ادرار می کند، ممکن است سعی داشته باشد یک ناهنجاری درونی را به شما گزارش دهد.

واکسیناسیون سگ های خانگی

واکسیناسیون سگ های خانگی

در صورتی که به سلامتی سگ های خانگی خود اهمیت می دهید ، نسبت به انجام واکسیناسیون آنها بی توجه نباشید.

درمان عفونت چشم گربه

درمان عفونت چشم گربه

در نگهداری از گربه ها باید توجه ویژه ای به سلامت آنها داشته باشید. هر نوع بیماری گربه از جمله مشکلات چشمی باید به موقع درمان شود.

 حساسیت در گربه  ها

 حساسیت در گربه  ها

آلرژی یاهمانطور که در مردم، تعداد گربه هایی که مشکوک به آلرژی هستند یا در آنها تشخیص داده شده است در حال افزایش است. اما آلرژی چیست و چگونه آن را بشناسیم؟

خفگی در حیوانات خانگی

خفگی در حیوانات خانگی

علی رم تمام کارهایی که ما برای محافظت از حیوانات خانگی خود در برابر بیماری و آسیب انجام می دهیم، هنوز هم ممکن است حوادث ناگوار رخ دهد.

آموزش کوتاهی ناخن خرگوش ها

آموزش کوتاهی ناخن خرگوش ها

کوتاه کردن ناخن در همه گونه ها مهم است. ناخن های بیش از حد رشد کرده می توانند به عقب منحنی شوند و به پنجه یا بالشتک رشد کنند و باعث درد و عفونت شوند.

قلاده شوک

قلاده شوک

قلاده شوک وسیله ای است که به حیوان شوک الکتریکی وارد می کند و به عنوان ابزار آموزشی استفاده می شود.

ظرف خاک گربه ها

ظرف خاک گربه ها

انتخاب سینی خاک  مناسب برای گربه بسیار مهم است. از اندازه، شکل، محل و مواد بستر، همه این موارد باید در انتخاب سینی در نظر گرفته شود.

مزایا و معایب نگهداری گربه در داخل خانه

مزایا و معایب نگهداری گربه در داخل خانه

برای اکثر صاحبان گربه، این یک تصمیم مهم است که آیا باید گربه خود را در داخل خانه نگه دارید یا به آنها اجازه دسترسی به دنیای خارج را بدهید. هر دو گزینه دارای مزایا و معایبی هستند که این مقاله به آنها اشاره خواهد کرد.

پشت گردن سگ من یک توده وجود دارد. باید چکار کنم؟

پشت گردن سگ من یک توده وجود دارد. باید چکار کنم؟

یک توده روی گردن ممکن است تا چند هفته پس از واکسیناسیون معمول باقی بماند، اما این اتفاق نادر است. این توده همچنین ممکن است با علائم دیگری مانند حساسیت در ناحیه، بی حالی عمومی و بی رنگ بودن همراه باشد.

شوره در گربه ها

شوره در گربه ها

تشکیل شوره در سر یک مشکل آزاردهنده و ناخوشایند رایج در انسان ها است. این عارضه پوستی می تواند در گربه ها نیز رخ دهد. اکثر موارد شوره در گربه ها خیلی جدی نیستند اما مراقبت های دامپزشکی هنوز برای کنترل و مدیریت این وضعیت مورد نیاز است.

به این وب سایت رای دهید