تشخیص آرتریت در حیوانات خانگی

تشخیص آرتریت در حیوانات خانگی

0 دیدگاه 9 شهریور 1400 چاپ خبر بازدید: 148
تشخیص آرتریت در حیوانات خانگی
آرتریت به عنوان بیماری degenerative مفصل شناخته می شود ، آرتریت زمانی ایجاد می شود که غضروف مفصل دچار فرسایش می شود ، و منجر به وضعیت دردناک مالش استخوان به استخوان می شود.

به گزارش پایگاه خبری "دامپزشک"، بر اساس تحقیقات انجام شده ، حیوانات خانگی نمی توانند به ما بگویند کدام قسمت از بدنشان دچار درد شده است. و ما باید از تغییرات رفتاری که به ما نشان می دهند متوجه شویم. در مورد آرتروز ، این بدان معناست که حیوان خانگی از علائمی که نشان می دهد، مانند مشکل در راه رفتن، یا احساس درد، باید متوجه این موضوع شوید. اما تشخیص درد، در مورد گربه ها دشوار است ، زیرا آنها تمایل دارند طوری رفتار کنند که خوب هستند ، تا زمانی که مشخص شود اینطور نیستند.

لنگ زدن، مشکل در حرکت کردن، مشکلات ستون فقرات ، مانند وضعیت غیر طبیعی، خستگی مفرط، تحریک پذیری که در صورت نوازش یا برخورد به نحوی که به آنها آسیب برساند افزایش می یابد، آتروفی عضلات، لیسیدن، جویدن یا گاز گرفتن نواحی درد آنها، علائمی هستند که می تواند به شما کمک کند زودتر متوجه شوید حیوان خانگی شما احساس درد می کند.

بهترین راه برای جلوگیری از آرتریت این است که حیوان خانگی خود را در وزن سالم نگه دارید ، زیرا این کار باعث کاهش فشار بر مفاصل می شود. اگر متوجه شدید که حیوان خانگی شما کمی چاق شده است ، با دامپزشک خود در مورد بهترین روش رژیم گرفتن سگ یا گربه خود صحبت کنید. برای سگهای نژاد بزرگ ، که به ویژه مستعد ابتلا به آرتریت هستند، تغذیه مناسب آنها در دوران رشد، بسیار مهم است.

درمان آرتریت حیوان خانگی شما نیاز به راهکارهای مختلفی دارد که شامل مدیریت درد و کاهش درد می شود. به منظور کنترل درد، دامپزشک شما می تواند داروهای ضد درد مانند: داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی را تجویز کند که مخصوص حیوان خانگی شما تهیه شده است.

به این وب سایت رای دهید