اشتباهات خطرناک

اشتباهات خطرناک

0 دیدگاه 24 شهریور 1400 چاپ خبر بازدید: 124
اشتباهات خطرناک
اشتباهات خطرناکی که صاحبان حیوانات خانگی مرتکب می شوند.

به گزارش پایگاه خبری "دامپزشک"، نکاتی وجود دارد که با در نظر گرفتن آنها می توان از مبتلا شدن به بیماری در حیوان خانگی شما جلوگیری کرد.

شما اجازه می دهید که سگ تان شما را راه ببرد: هنگامی که شما برای قدم زدن با سگ خود بیرون می روید اگر سگ شما آموزش درستی ندیده باشد می تواند خطرناک باشد. سالانه ده ها هزار نفر حیوانات خانگی خود را به اورژانس میبرند. بسیاری از حوادث در حین پیاده روی اتفاق می افتد ، یا یک سگ کشیده شده یا تحت فشار قرار می گیرد.

شما تیک ها را نادیده میگیرید: پس از قدم زدن در طبیعت ،حتما سگ خود را چک کنید که نیش کنه ،پشمالوی شما را در معرض بیماری لایم ، تب خال و تعداد انگشت شماری از بیماری های دیگر قرار ندهد. آنها همچنین می توانند باعث بیماری های جدی در گربه ها شوند و بقیه اعضای خانواده را در معرض خطر قرار دهند. اگر یکی از کنه ها را پیدا کردید ، آن را با موچین بردارید. در مورد کنترل کنه از دامپزشک خود سوال کنید.

شما کرم حلقوی را نادیده می گیرید: اگر حیوان خانگی شما یک تکه طاسی گرد دارد،بیماری قارچی می تواند مقصر باشد. افراد می توانند با لمس پوست یا خز سگ یا گربه آلوده به آن مبتلا شوند، بنابراین درمان آن بسیار مهم است. اگر کرم حلقوی سر را آلوده کند، بثورات مایل به قرمز و حلقه ای شکل روی پوست ایجاد می کند. اگر حیوان خانگی شما دچار ریزش مو شده است ، او را نزد دامپزشک ببرید.

شما زحمت کرم زدایی حیوان را نمی کشید: کرم های گرد انگل های رایج در سگ و گربه هستند. آنها باعث اسهال و استفراغ می شوند و ممکن است منجر به بیماری جدی شوند. اما آنها تهدیدی برای مردم نیز هستند. حیوان خانگی آلوده می تواند تخم  های ریز را در خاک یا ماسه پخش کند. وقتی بچه ها انگشتان کثیف را در دهان خود می گذارند ، ممکن است تخم ها را ببلعند. هنگامی که کرم ها در داخل بدن افراد باشند ، می توانند باعث کوری و سایر آسیب های بافتی شوند. از دامپزشک خود در مورد کرم زدایی منظم برای حیوان خانگی خود بپرسید.

شما داروی کک را نادیده می گیرید: کک ها به سرعت در پوست حیوان خانگی ، مخصوصاً در تابستان و پاییز ، بستری ایجاد می کنند و بدن شما را با تخم و بچه های خود پر می کنند. برخی افراد با زخم های خارش دار پوشانده می شوند. ککها همچنین می توانند بیماریهای جدی را از جمله طاعون به افراد منتقل کنند. در مورد داروهای طولانی مدت کک از دامپزشک خود سوال کنید.

شما حیوان خانگی خود را عقیم نمی کنید: میلیون ها سگ و گربه در خیابان زندگی می کنند که به دلیل زایمان ناخواسته جان خود را از دست می دهند. با این وجود ، بسیاری از مردم تمایلی به عقیم سازی حیوانات خانگی خود ندارند. واقعیت این است که این یک انتخاب سالم برای یک حیوان است. عقیم سازی خطر ابتلا به سرطان سینه در زنان و سرطان بیضه در مردان را کاهش می دهد.

شما ظرف غذا را پر نگه می دارید: این یکی از رایج ترین اشتباهاتی است که صاحبان حیوانات خانگی مرتکب می شوند. مشکل اینجاست که گربه ها و سگها بیشتر از آنچه نیاز دارند غذا می خورند. اگر غذا همیشه در دسترس باشد، آنها کالری زیادی دریافت می کنند و وزن زیادی اضافه می کنند. توصیه های مربوط به برچسب غذای حیوانات خانگی را دنبال کنید یا از دامپزشک خود راهنمایی بخواهید.

به این وب سایت رای دهید