آکواریوم

آکواریوم

0 دیدگاه 25 شهریور 1400 چاپ خبر بازدید: 141
آکواریوم
یاد بگیرید که چگونه می توانید آکواریوم های گرمسیری و نمکی خود را راه اندازی و نگهداری کنید.

به گزارش پایگاه خبری دامپزشک"، برای راه اندازی اکواریوم و نگهداری حیوانات داخل آن باید نکاتی را در نظر گرفت که شامل مواردی می باشدکه در اینجا آورده شده است.

برای راه اندازی آکواریوم به چه چیزی نیاز دارم؟

آکواریوم
یک آکواریوم 76 لیتری (20 گالن) یا بیشتر برای سیستم های دریایی توصیه می شود. برای سیستم آب شیرین ، توصیه می شود با یک آکواریوم 38 لیتری (10 گالن) شروع کنید.

فیلتر
آنها نوع فیلتراسیون عناصر تشریح شده در بخش قبلی را می توان در هر دو آب شیرین و آکواریوم دریایی استفاده می شود. برای اکثر سیستم ها یک فیلتر زیرزمینی با حداقل یک یا دو لوله انتقال هوا توصیه می شود.

Gravel
اکثر انواع شن برای سیستم آب شیرین کار می کنند. سنگریزه ای آهکی (حاوی کلسیم) برای سیستم های دریایی توصیه می شود ، اگرچه برای سیستم های آب شیرین که به pH پایین نیاز دارند توصیه نمی شود. سنگریزه باید 2-3 اینچ ضخامت در بالای فیلتر زیر زمین داشته باشد تا ظرفیت فیلتر صحیح آکواریوم را فراهم کند.

فیلترهایبیرونی
یک واحد فیلتر که شامل یک محفظه پلاستیکی است که در قسمت بیرونی آکواریوم آویزان است ، یکی دیگر از فیلترهای مناسب برای استفاده است. آب را از آکواریوم بیرون می آورد و از طریق فیبر فیلتر و کربن فعال عبور می کند. این کار گردش آب را نیز به خوبی انجام می دهد.

هوا
انواع مختلف و اندازه های مختلفی از پمپ های هوا وجود دارد که می تواند برای آکواریوم استفاده شود. اندازه پمپ هوا بستگی به اندازه آکواریوم مورد استفاده دارد. لوله های استاندارد خطوط هوایی را می توان در همه فروشگاه های آکواریوم یافت. یک سنگ هوا باید در انتهای لوله قرار داده و در لوله های بالابر هوا قرار گیرد. این امر باعث گردش هوا در آکواریوم شما می شود و همچنین به فیلتر زیر زمینی کمک می کند تا به طور عادی کار کند. پمپ های هد هید همچنین به گردش آب کمک می کنند و برخی از آنها مجهز به ونتوری هستند که به هوادهی کمک می کند.

بخاری
دمای آب بسیار مهم است. اگر در دمای آب اختلاف وجود داشته باشد ، می تواند منجر به از بین رفتن همه جانوران شود. دمای ثابت توصیه می شود. آکواریوم های گرمسیری در دمای 23 تا 28 درجه سانتیگراد (73 تا 82 درجه فارنهایت) خوب عمل می کنند. انواع مختلفی از بخاری ها موجود است. اندازه صحیح با تعداد لیتر آب در آکواریوم تعیین می شود. به طور معمول بخاری باید دو وات تا هر لیتر در آکواریوم باشد.

چراغهاوبازتابندهها
آکواریوم باید همیشه پوشانده شود. روکش ها تبخیر را کاهش می دهد و همچنین باعث می شود ماهی ها از آکواریوم خارج نشوند. اکثر بازتابنده ها یا هودها از پلاستیک یا فولاد ضد زنگ ساخته شده اند. اگر آکواریوم آب شور دارید ، هود باید یک ماده غیر خورنده باشد. توصیه می شود هود را با لامپ فلورسنت انتخاب کنید

اما برای مراقبت از ماهی ها، به آنها زیاد غذا ندهید. حداقل ماهی یکبار 25 تا 50 درصد آب را عوض کنید. ایجاد یک آکواریوم قرنطینه برای حیوانات جدید یا بیمار. هنگامی که آب بخار می شود ، با آب تازه و بدون کلر دوباره پر کنید.

هرگونه تغییر در شوری یا دما باید به آرامی ایجاد شود. (تغییر شوری به عنوان درمانی برای از بین بردن برخی انگل ها از این قاعده مستثنی است.) pH و آمونیاک را روزانه آزمایش کنید. نیترات ها باید حداقل هفته ای یکبار کنترل شوند.

به این وب سایت رای دهید