طوطی خاکستری آفریقایی

طوطی خاکستری آفریقایی

0 دیدگاه 29 شهریور 1400 چاپ خبر بازدید: 165
طوطی خاکستری آفریقایی
طوطی خاکستری آفریقایی به عنوان یکی از موفق ترین مقلدها در طبیعت می باشد. طوطی ها وقتی توسط انسان بزرگ می شوند ، توانایی شگفت انگیزی در تقلید از افراد و اشیاء پر سر و صدا نشان می دهند ، اما در طبیعت هرگز شبیه سازی آنها مشاهده نشده است.

به گزارش پایگاه خبری "دامپزشک"، همانطور که از نام آن مشخص است ، طوطی خاکستری آفریقایی یک طوطی لکه دار با اندازه متوسط ​​است. ماده این طوطی دارای تاج خاکستری کم رنگ با لبه های خاکستری تیره ، بدن خاکستری و پرهای دم قرمز هستند. نر شبیه به ماده است ، اما با افزایش سن تیره تر می شود.

رژیم غذایی شامل: میوه ، دانه ، جوانه ، شهد و گرده است. گاهی حشرات یا گوشت های دیگر

بلوغ جنسی4 تا 7 سال

طول عمر50+ سال

وزن تقریبا 400 گرم (14 اونس)

اندازه تقریبا 33 سانتی متر (13.2 اینچ)

دامنه این گونه را می توان از شرق ساحل عاج از طریق جنگل های مرطوب جلگه ای آفریقا تا کامرون و در جنگل های کنگو در شرق آلبرتین ریفت در اوگاندا ، کنیا و تانزانیا و از جنوب تا شمال آنگولا یافت.

حقایق جالب

طوطی خاکستری آفریقایی تک همسری است و به تنهایی در درختی با حفره ای برای تخم هایش لانه می سازد.

این طوطی ها عمر طولانی دارند و می توانند از صاحبان انسان خود بیشتر عمر کنند.

این پرندگان با کمک به تکثیر جنگل نقش مهمی در زیستگاه خود ایفا می کنند. این پرندگان ممکن است شهد بخورند و در گرده افشانی بسیاری از گیاهان گرمسیری مهم هستند.

این پرندگان به دلیل طول عمر زیاد و توانایی بی نظیر در تقلید گفتار انسان و سایر صداها ، یکی از محبوب ترین حیوانات خانگی پرندگان در اروپا ، ایالات متحده و خاورمیانه هستند.

متأسفانه طوطی خاکستری آفریقایی به دلیل رنگهای جذاب و استعداد باورنکردنی در تقلید صداها و کلمات در تجارت حیوانات خانگی محبوب شده است. به دلیل چنین تقاضای زیادی ، جوجه های این طوطی برای خرید و فروش از طبیعت سرقت می شود.

به این وب سایت رای دهید