دنیای حیوانات

اخبار و دانستنی های دامپزشکی و سلامت حیوانات

شن آکواریوم چیست؟

شن آکواریوم چیست؟

شن آکواریوم یا هر ماده دیگری که در کف مخزن قرار می گیرد، زیرلایه نامیده می شود. باکتری های مفید در زیرلایه آکواریوم شما قرار دارند و ضایعات ماهی، غذای باقی مانده و بقایای گیاهی را تجزیه می کنند تا شرایط آب را سالم نگه دارند.

مشاوره آنلاین دامپزشکی در سفر

مشاوره آنلاین دامپزشکی در سفر

اگر با حیوان خانگی خود سفر می کنید و نزدیک کلینیک محل اقامت خود نیستید، تله مدیسین می تواند بسیار مفید باشد. اینکه بتوانید در مورد نگرانی فعلی با دامپزشک خود صحبت کنید. توصیه ها و درمان هایی را در جاده دریافت کنید می تواند بسیار راحت باشد.

چرا گربه عطسه می کند؟

چرا گربه عطسه می کند؟

عطسه یک رفلکس است که زمانی رخ می دهد که غشای مخاطی در بینی تحریک می شود، که به نوبه خود می تواند به دلایل مختلف باشد.

زخم معده در اسب

زخم معده در اسب

زخم معده یک مشکل رایج در اسب است. مطالعات نشان داده اند که حدود نیمی از اسب های سواری ممکن است تحت تأثیر قرار گیرند. و در میان اسب های مسابقه، این رقم بیشتر است.

چگونه به گربه خود دارو بدهید

چگونه به گربه خود دارو بدهید

وقتی گربه شما بیمار است و نیاز به دارو دارد، می دانید که دارو دادن به اوآسان نیست. زمانی که گربه ها مریض هستند، بسیار تحریک‌پذیرهستند.

مراقب چشمان سگ و گربه خود باشید

مراقب چشمان سگ و گربه خود باشید

چشم ها حساس هستند و تشخیص یک وضعیت عادی از مشکلی که نیاز به کمک فوری دارد دشوار است. اما چگونه این تغییر را متوجه شویم.

تومورهای بینی در سگ ها و گربه ها

تومورهای بینی در سگ ها و گربه ها

تومورهای بینی در حیوانات خانگی نسبتاً نادر است و تنها 1٪ از کل سرطان ها در سگ ها را تشکیل می دهد. آنها شایع ترین تومورهایی هستند که در امتداد دستگاه تنفسی یافت می شوند و مسئول حدود 60 تا 80 درصد موارد تومور تنفسی گزارش شده در سگ ها و گربه ها هستند.

بیماری های رایج همستر

بیماری های رایج همستر

همسترها به طور متوسط ​​2 سال زندگی می کنند، اما طول عمر آنها می تواند متفاوت باشد. همسترها بیماری خود را پنهان می کنند تا زمانی که بیماری شدت پیدا کند و علائم واضح تری نشان دهد؛ مانند: بی حالی، تنفس غیر طبیعی، کاهش وزن قابل توجه و کاهش دمای بدن.

بیماری های کبدی رایج در گربه ها

بیماری های کبدی رایج در گربه ها

کبد گربه شما عضوی حیاتی است که به آسیب و بیماری حساس است. مهم است که بتوانید علائم اولیه بیماری کبد را بشناسید تا گربه شما بتواند درمان سریع را دریافت کند.

انگل های رایج در سگ ها

انگل های رایج در سگ ها

کک ها شایع ترین نوع انگل خارجی است که هم در گربه ها هم درسگ ها یافت می شود. کک ها حشرات کوچک بدون بال هستند که روی خز سگ ها زندگی می کنند و می توانند تا 2 سال زنده بمانند!

علل و علائم استرس در سگ ها

علل و علائم استرس در سگ ها

استرس احساس شدید فشار یا تنش است، در حالی که اضطراب به عنوان عصبی بودن و ناراحتی شدید توصیف می شود. در سگ ها، این دو اصطلاح اغلب قابل تعویض هستند زیرا این دو حالت معمولاً علائم مشابهی را نشان می دهند.

آرتریت در اسب

آرتریت در اسب

متأسفانه آرتریت یک تشخیص نسبتاً شایع و علت لنگش در اسب است. التهاب مهره‌های پا می‌تواند در نتیجه بارهای مکرر، فشار بیش از حد، یا آسیب‌های کوچک مانند زمانی که اسب پس از پرش از روی موانع فرود می‌آید، رخ دهد.

در اینجا می توانید در مورد علائم، تشخیص و درمان آرتریت مچ پا در اسب ها - و زمان تماس با دامپزشک - بیشتر بخوانید!

نکاتی برای ورزش کردن گربه

نکاتی برای ورزش کردن گربه

گربه‌ها نیز مانند سگ ها برای تحریک و سرگرمی و اجتناب از مشکلات سلامتی مانند چاقی و آرتریت به ورزش نیاز دارند.
چندین کار وجود دارد که صاحبان گربه می توانند انجام دهند تا ورزش را برای همراه(های) گربه خود سرگرم کننده و لذت بخش کنند.

سفر نورورزی همراه با حیوان خانگی

سفر نورورزی همراه با حیوان خانگی

رفتن به سفر جاده ای با سگ آنقدرها هم که به نظر می رسد آسان نیست. تجربه سفر در جاده می‌تواند یک ماجراجویی سرگرم‌کننده هم برای شما و هم برای سگتان باشد.

آنتی بیوتیک ها

آنتی بیوتیک ها

آنتی بیوتیک ها داروهایی هستند که می توانند جان انسان ها و حیوانات را در صورت ابتلا به عفونت های باکتریایی جدی نجات دهند.

عفونت گوش خرگوش ها

عفونت گوش خرگوش ها

خرگوش ها حیوانات خانگی باهوش و اجتماعی هستند. بسته به وضعیت و نوع زندگی آنها، انواع مختلفی از عفونت ها وجود دارد که گوش را درگیر می کند یا علائم مشابهی ایجاد می کند. برای اطلاعات بیشتر در مورد علائم، علل و درمان عفونت گوش در خرگوش با ما همراه باشید.

دستگاه گوارش سگ

دستگاه گوارش سگ

آیا می دانید سیستم گوارشی سگ شما چگونه کار می کند؟ آیا سگ ها گوشتخوار هستند؟ و آیا می دانید چه مواد غذایی در سالم ماندن دستگاه گوارش آنها تأثیر دارد؟

توده های پلک در سگ ها

توده های پلک در سگ ها

تومور پلک ممکن است به صورت توده ای روی پلک سگ شما ظاهر شود. انواع مختلفی از توده ها در سگ ها وجود دارد. مهم است که آنها را زود تشخیص دهید و در مورد توده بیشتر بدانید تا بتوانید آن را به درستی مدیریت کنید.

دستگاه گوارش گربه

دستگاه گوارش گربه

سیستم گوارشی گربه شبیه انسان و سگ است، زیرا جذب مواد مغذی و دفع مواد زائد را تنظیم می کند. با این حال، از آنجایی که گربه ها گوشتخوار هستند، درک این نکته مهم است که گربه نیازهای تغذیه ای دیگری نیز دارد.

مزایای عقیم کردن خرگوش

مزایای عقیم کردن خرگوش

Neuter (عقیم کردن)یک اصطلاح پزشکی برای برداشتن اندام های تولید مثل در حیوانات نر و ماده است. عقیم کردن خرگوش خانگی شما فواید زیادی برای سلامتی و رفتار او دارد. اما چه فوایدی؟

به این وب سایت رای دهید