دنیای حیوانات

اخبار و دانستنی های دامپزشکی و سلامت حیوانات

از دامپزشک بپرسید

از دامپزشک بپرسید

گاهی بردن حیوان خانگی به بیمارستان دامپزشکی ممکن است سخت باشد. شما برای بردن گربه خود مشکل دارید، یا با سگی رانندگی می کنید که ترس از ماشین دارد، اینها می تواند برای صاحبان استرس زا باشد و احتمال فراموش کردن سوالی که در ذهن خود دارند زیاد است.

واکسینه کردن خرگوش ها

واکسینه کردن خرگوش ها

واکسیناسیون بهترین راه برای محافظت از خرگوش های شما در برابر بیماری های عفونی جدی است.

تعریف پروبیوتیک ها

تعریف پروبیوتیک ها

هر فروشگاه حیوانات خانگی پروبیوتیک های متعددی را ارائه می دهد. اما پروبیوتیک چیست؟ چگونه از آن استفاده کنیم؟

علل رایج بوی بد دهان در سگ ها

علل رایج بوی بد دهان در سگ ها

بوی بد دهان در سگ ها، یکی از علائم اولیه مشکلات دندان و لثه است، اما ممکن است چیزی فراتر از مشکلات دهانی حیوان خانگی شما باشد.

انتقال خون در گربه ها

انتقال خون در گربه ها

انتقال خون می تواند جان گربه شما را نجات دهد. این روشی نیست که هر روز در کلینیک های دامپزشکی انجام شود، انتقال خون ممکن است به معنای تفاوت بین زندگی و مرگ در شرایط اضطراری و بحرانی باشد.

انتخاب بهترین کلینیک دامپزشکی در تهران

انتخاب بهترین کلینیک دامپزشکی در تهران

انتخاب مرکز دامپزشکی برای حیوانات خانگی باید با دقت و حساسیت بالایی انجام شود. بهترین مرکز دامپزشکی باید خصوصیات مختلفی را دارا باشد.

اولین مراجعه بچه گربه به دامپزشکی

اولین مراجعه بچه گربه به دامپزشکی

مراجعه بچه گربه به دامپزشکی برای حفظ سلامت او ضروری است. لذا باید یک دامپزشک حرفه ای و با تجربه را برای بچه گربه انتخاب نمود.

ویزیت آنلاین دامپزشکی

ویزیت آنلاین دامپزشکی

دامپزشک آنلاین چیست و چگونه می تواند به من کمک کند؟ سلامت از راه دور مجازی بیش از هر زمان دیگری در جامعه ما مفید و برجسته شده است. دامپزشکان آنلاین می توانند در مورد سلامت حیوان خانگی شما صحبت کنند.

چرا سگ ها سرفه می کنند؟

چرا سگ ها سرفه می کنند؟

چرا سگ سرفه می کند؟ دلایل زیادی برای سرفه کردن سگ وجود دارد. در اینجا می توانید درباره شایع ترین دلایل و زمانی که باید از دامپزشک کمک بگیرید بیشتر بدانید!

مراقبت از دندان اسب

مراقبت از دندان اسب

اسب باید حفره دهان و دندان هایش به طور منظم توسط دامپزشک معاینه شود تا از هر گونه مشکل در حفره دهان جلوگیری و برطرف شود. به نظر شما هر چند وقت یکبار باید دندان های اسب معاینه و چک شود؟

پولیپ بینی گربه ها

پولیپ بینی گربه ها

مشکلات دستگاه تنفسی فوقانی مانند ترشحات بینی و عطسه، نسبتاً در گربه ها رایج است. و بدون نیاز به دارو یا مداخله، خود به خود برطرف می شوند. اما پولیپ بینی گربه چیست و چه علائمی دارد؟

نژاد آکیتا

نژاد آکیتا

آکیتا یک نژاد سگ بزرگ، قدرتمند، نجیب و ترسناک است. آنها در اصل برای محافظت از خانواده سلطنتی و اشراف در ژاپن فئودال استفاده می شدند. این سگ ها همچنین گراز وحشی، خرس سیاه و گاهی آهو را تعقیب و شکار می کردند.

شکاف کام در سگ ها

شکاف کام در سگ ها

شکاف کام در سگ ها بصورت یک سوراخ در امتداد کام سگ، که سقف دهان است، ظاهر می شود. این می تواند منجر به مشکلاتی شود که بر غذا خوردن و رشد سگ تأثیر می گذارد، به ویژه در توله سگ هایی که برای جلوگیری از سوءتغذیه باید شیر مادر خود را بخورند.

رادیوگرافی و دامپزشکی

رادیوگرافی و دامپزشکی

رادیوگرافی حوزه دیگری است که در آن هوش مصنوعی با موفقیت زیادی مورد استفاده قرار می گیرد. نشان داده شده است که الگوریتم های پیچیده در تشخیص الگوها در داده های تصویربرداری بسیار دقیق هستند.

چگونه خزنده خود را حمام کنیم؟

چگونه خزنده خود را حمام کنیم؟

خزندگان برخلاف پستانداران می توانند آب را از طریق پوست خود جذب کنند. بنابراین، برای هیدراته ماندن، آنها مجبور نیستند نوشیدنی بنوشند، بلکه می توانند حمام کنند.

التهاب رحم در سگ ها

التهاب رحم در سگ ها

سگ های ماده ممکن است گاهی از التهاب درجات مختلف رحم رنج ببرند. اگر رحم ملتهب و پر شود به آن پیومتر یا التهاب رحم می گویند. اما آیا می توان از ابتلای التهاب رحم جلوگیری کرد؟

عفونت ادراری در گربه ها

عفونت ادراری در گربه ها

دستگاه ادراری گربه در برابر باکتری ها بسیار مقاوم است. با این حال، اگر سیستم دفاعی بدن واقعاً نتواند از باکتری ها مراقبت کند، آنها می توانند به دستگاه ادراری متصل شوند و تعداد آنها افزایش یابد. سپس گربه دچار عفونت ادراری می شود.

شکستگی استخوان در خزندگان

شکستگی استخوان در خزندگان

مهم نیست که چقدر از خزنده حیوان خانگی خود مراقبت می کنید، ممکن است استخوانش بشکند. این استخوان‌های شکسته می‌توانند در هر جایی از بدن از جمله لگن، گردن، پاها، ستون فقرات یا دم رخ دهند.

پرورش خرگوش

پرورش خرگوش

چه زمانی خرگوش از نظر جنسی بالغ می شود؟ یک خرگوش چند توله می تواند داشته باشد؟ چه زمانی می توانید بچه خرگوش ها را از مادرشان جدا کنید؟ اینها سوالاتی هستند که در مورد پرورش خرگوش مطرح می شوند.

انواع رایج سرطان دهان در سگ ها

انواع رایج سرطان دهان در سگ ها

در صورت وجود سرطان، سلول‌های دهان ممکن است دچار تغییرات غیرطبیعی شوند. سلول‌ها تغییر کرده و تقسیم می‌شوند.سلول ها می‌توانند به بافت‌های مجاور حمله کنند یا حتی به سایر قسمت‌های بدن گسترش یابند.

به این وب سایت رای دهید