نژاد آمریکن استافوردشایر

نژاد آمریکن استافوردشایر

0 دیدگاه 24 آذر 1400 چاپ خبر بازدید: 175
نژاد آمریکن استافوردشایر
تریر آمریکایی استافوردشایر که گاهی به آن "Am Staff" نیز می گویند، سگی با جثه متوسط با ساختاری عضلانی و سر مربعی شکل است. اگرچه استافوردشایر آمریکایی به دلیل شجاعت و سطح انرژی بالای خود شناخته شده است، اما دارای روحیه ای مهربان و وفادار است.

به گزارش پایگاه خبری "دامپزشک"، استافوردشایر، بر خلاف ظاهر سختش، یک نژاد آرام است. Am Staff بسیار قدرتمند است. که پیت بول هم نامیده می شود، تاریخچه آن را می توان به انگلستان در دهه 1800 پیدا کرد، جایی که از آن در جنگ سگ ها استفاده می شد.

بررسی اجمالی نژاد استافوردشایر

گروه: تریر (AKC)

قد: 17 تا 19 اینچ در شانه

وزن: حدود 40 تا 70 پوند

پوشش و رنگ: مو کوتاه در رنگ های مختلفی از جمله مشکی، قهوه ای، آبی، حنایی، قرمز و جگری ظاهر می شود. طرح برندل و/یا نشانه های سفید نیز در ترکیب با این رنگ ها دیده می شود.

طول عمر: 12 تا 14 سال

ویژگی های تریر استافوردشایر آمریکایی

سطح محبت             بالا

دوستی                   بالا

بچه دوستانه          متوسط

نیازهای ورزش           بالا

بازیگوشی                بالا

سطح انرژی             بالا

آموزش پذیری           بالا

هوش                  متوسط

تمایل به پارس       متوسط

مقدار ریزش مو      متوسط

تاریخچه استافوردشایر تریر آمریکایی

ریشه های تریر آمریکایی استافوردشایر را می توان به قرن نوزدهم انگلستان ردیابی کرد. بولداگ‌ها و تریرهای آن زمان برای ایجاد سگی که دارای ویژگی‌های مطلوب هر نژاد بود، متقابل شدند. نتیجه یک تریر چابک و پرانرژی با پشتکار و اعتماد به نفس بولداگ بود. این نژاد در ابتدا سگ بول و تریر، یا سگ گودال نامیده می شد. در نهایت در انگلستان به عنوان بول تریر Staffordshire شناخته شد . متأسفانه، از سگ ها بیشتر برای مبارزه استفاده می شد. اگرچه مبارزه با سگ در انگلستان در سال 1835 ممنوع شد، اما به دلیل دشواری اجرای این ممنوعیت به شکوفایی خود ادامه داد.

سگ های بول اند تریر در اواخر قرن نوزدهم به ایالات متحده آمدند و در آنجا به عنوان پیت بول تریر و سپس بول تریر آمریکایی شناخته شدند. اگرچه در جزئیات اختلاف نظر وجود دارد، اما گفته می شود که این سگ ها مانند اجدادشان به طور گسترده برای مبارزه با سگ ها استفاده نمی شدند، بلکه بیشتر برای کارهای کشاورزی عمومی، شکار و همراهی استفاده می شدند. با گذشت زمان، این نژاد به سگ های قد بلندتر با هیکل های بزرگ تر از همتایان انگلیسی خود تبدیل شد. این نژاد در سال 1936 در AKC به عنوان تریر Staffordshire ثبت شد. این نام بعداً برای تمایز بین نسخه انگلیسی کوتاهتر و کوچکتر ( Bull Terrier Staffordshire امروزی ) تغییر یافت. امروزه این دو از نژادهای سگ کاملا مجزا هستند.

مراقبت از تریر استافوردشایر آمریکایی

پوشش بسیار کوتاه و صاف کارکنان Am به چیزی بیش از  نظافت معمول نیاز ندارد . این نژاد تمایل به ریزش مو با سرعت کم تا متوسط ​​دارد. با این حال، ریزش تمایل به افزایش فصلی دارد. اگرچه برخی از کارکنان Am به دلیل راه رفتن ناخن‌های خود را به‌طور طبیعی فرسوده می‌کنند، اما بیشتر آنها هنوز برای حفظ سلامت پاهای خود نیاز به کوتاه کردن منظم ناخن‌ها دارند. برای تمیز و سالم نگه داشتن پوست و کت، در صورت نیاز حمام Am Staff خود را بدهید .

Am Staff یک نژاد سگ ورزشکار با انرژی فراوان است، بنابراین ورزش روتین بسیار مهم برای استافوردشایر است. با این حال، مراقب باشید که در هوای گرم تر زیاده روی نکنید، زیرا ممکن است نژاد به گرما حساس باشد. Am Staffs به ویژه از ورزش های سگ  که آنها را از نظر ذهنی و جسمی به چالش می کشد، سود می برند. صرف نظر از نوع ورزش، مطمئن شوید که حدود دو بار در روز یا بیشتر انجام می شود.

مانند هر نژاد سگ، آموزش صحیح ضروری است. این یک نژاد سگ نسبتاً باهوش است که در صورت مجاز بودن می تواند سرسخت باشد و از میل خود پیروی کند. بنابراین، آموزش اطاعت به منظور مدیریت کارکنان ام ضروری است. آموزش باعث افزایش اعتماد به نفس سگ شما و ایجاد ساختار می شود. به دلیل این واقعیت که سگ‌های نوع پیت‌بول معمولاً اشتباه گرفته می‌شوند و حتی به اشتباه به تصویر کشیده می‌شوند، برخی از افراد از کارکنان Am می‌ترسند. مربیان سگ و متخصصان حیوانات اغلب توصیه می کنند که Am Staffs  گواهینامه شهروند خوب سگ را  به عنوان گامی اضافه در مالکیت مسئول سگ تکمیل کند .

به طور کلی، تریر آمریکایی استافوردشایر عمیقاً محبت آمیز، به شدت دوستانه و پرانرژی است. این نژاد می تواند به یک همراه دوست داشتنی برای بسیاری از انواع خانواده های فعال تبدیل شود. با این حال، توجه داشته باشید که Am Staff دارای طعمه قوی و سابقه مبارزه با سگ ها است، بنابراین هنگام ملاقات با حیوانات و کودکان کوچک باید تحت نظارت و با دقت معرفی شود. با این حال، با آموزش مناسب و اجتماعی شدن، این نژاد می تواند به خوبی با کودکان و حتی سایر حیوانات خانگی کنار بیاید. تریر آمریکایی Staffordshire به ایجاد پیوند قوی با خانواده خود معروف است. می تواند یک حیوان خانگی وفادار خانوادگی و دوست مادام العمر باشد.

مشکلات رایج سلامتی

درست مانند ویژگی های شخصیتی و ظاهری که می تواند با نژاد سگ مرتبط باشد، برخی از مشکلات سلامتی نیز ارثی هستند. پرورش دهندگان مسئول  مراقبت می کنند تا بالاترین استانداردهای نژادی  را که توسط باشگاه های پرورشگاهی مانند AKC ایجاد شده است ، حفظ کنند  . سگ هایی که با این استانداردها پرورش می یابند کمتر احتمال دارد که شرایط سلامتی را به ارث ببرند. با این حال، برخی از مشکلات سلامت ارثی می تواند در تریر آمریکایی استافوردشایر رخ دهد. موارد زیر برخی از شرایط است که باید از آنها آگاه بود.

رژیم غذایی و تغذیه

بسته به سطح فعالیت و سلامت کلی، تریرهای استافوردشایر آمریکایی ممکن است از یک رژیم غذایی با پروتئین بالا و دانه کم (اما نه بدون دانه) بهره مند شوند. یک غذای مخصوص حیوانات خانگی را انتخاب کنید که برای سگ هایی با سایز متوسط ​​تا بزرگ طراحی شده باشد. همیشه مطمئن شوید که آنها آب تمیز و تازه برای آشامیدن دارند. با این حال، انتظار داشته باشید که نیازهای غذایی آنها از جمله مقدار و دفعات تغذیه آنها با افزایش سن تغییر کند. 

استافوردشایر، خوش اخلاق، بازیگوش و اجتماعی، به شدت وفادار و یک نگهبان عالی،باهوش و به راحتی آموزش داده می شود. نیاز به اجتماعی شدن شدید دارد، ممکن است نسبت به سگ های دیگر پرخاشگری نشان دهد،به تمرینات پرانرژی زیادی نیاز دارد.

آمریکن استافوردشایر تریر در مقابل پیت بولز

مردم اغلب می پرسند که تفاوت بین تریر استافوردشایر آمریکایی و پیت بول چیست؟ اول از همه باید بدانید، نژادی به نام پیت بول وجود ندارد. با این حال، نژادی به نام پیت بول تریر آمریکایی وجود دارد. توسط کلوپ کنل آمریکا به رسمیت شناخته نشده است، اما توسط کنل کلوپ قاره ای و باشگاه کنل یونایتد به رسمیت شناخته شده است. به طور کلی، تریر استافوردشایر آمریکایی تقریباً مشابه نژاد پیت بول تریر آمریکایی است. امروزه تفاوت اصلی در ظاهر است. تریر آمریکایی Staffordshire تا حدی برای ترکیب AKC پرورش داده شده است و مطابق با استانداردهای سخت گیرانه تری است، به ویژه در محدوده اندازه. برعکس، پیت بول تریر آمریکایی اغلب به عنوان یک سگ همراه پرورش داده می شود و دارای واریانس بیشتر در اندازه (محدوده 30 تا 90 پوند) و سایر ویژگی های فیزیکی است.

نژاد Dachshund (Doxie)

به این وب سایت رای دهید