دنیای حیوانات

اخبار، مطالب و دانستنی های حوزه دامپزشکی

مهمترین خطرات برای گربه های خانگی

مهمترین خطرات برای گربه های خانگی

از آنجا که گربه ها کنجکاو و شیطون هستند و به هر سوراخی سرک می کشند باید مراقب باشید در معرض خوراکی و مواد سمی قرار نگیرند و اگر این اتفاق افتاد حتما ، به دامپزشک مراجعه کنید.

میومیو بیش از حد گربه

میومیو بیش از حد گربه

چرا گربه ها میومیو می کنند؟ دلایل آنها با تبدیل شدن از بچه گربه ها به گربه بالغ تغییر می کند. بچه گربه ها هنگام گرسنگی ، سرماخوردگی یا ترسیدن برای مادران خود میو میو می کنند . اما هنگامی که بزرگتر می شوند ، برای برقراری ارتباط با یکدیگر از صداهایی مثل: صدای جیغ زدن ، خش خش و غرغر استفاده می کنند.

نگهداری اردک

نگهداری اردک

انواع مختلفی از اردک وجود دارد و برخی از آنها حیوانات خانگی بهتری نسبت به بقیه هستند، اما همه آنها نیازهای مراقبت مشابهی دارند.

 موی گربه

موی گربه

گلوله مو در گربه ها ناخوشایند است. و آنها فقط برای شخصی که مجبور است آنها را تمیز کند نامطلوب نیستند - موی گربه می تواند باعث انسداد روده شود ، که باعث یک مشکل جدی سلامتی برای گربه شما می شود.

داروهای ضد درد برای سگ

داروهای ضد درد برای سگ

وقتی حیوان خانگی شما آسیب می بیند ، می خواهید به او کمک کنید تا احساس بهتری داشته باشد. اما سعی نکنید حدس بزنید مشکل آنها چیست. به سگ خود ایبوپروفن یا استامینوفن ندهید.به دامپزشک خود مراجعه کنید تا دریابید مشکل چیست.

چرا برخی از سگ ها و گربه ها خجالتی هستند؟

چرا برخی از سگ ها و گربه ها خجالتی هستند؟

بسیاری از سگ ها و گربه ها می ترسند زیرا ، به عنوان توله سگ یا بچه گربه ، از تجربه های مناسب کافی برخوردار نبوده اند.ترس می تواند از منابع مختلف ناشی شود ، از جمله ژنتیک و تجربیات بد قبلی.

مراقبت های دامپزشکی برای سگ ها

مراقبت های دامپزشکی برای سگ ها

مراقبت منظم دامپزشکی جزء اساسی سلامت حیوان خانگی شما است.

آب مروارید در سگ ها

آب مروارید در سگ ها

اگر نگران این هستید که سگ شما ممکن است آب مروارید داشته باشد ، از دامپزشک خود وقت بگیرید. دامپزشک چشم سگ شما را به طور کامل بررسی می کند. با استفاده از یک نور روشن و یک لنز ذره بین ، دامپزشک می تواند آب مروارید را که تازه در حال شکل گیری است یا نابالغ است و هنوز روی بینایی سگ شما تأثیر نگذاشته است ، تشخیص دهد.

مراقبت از سگ های سالمند

مراقبت از سگ های سالمند

مراقبت از یک سگ سالخورده در مقایسه با روزهایی که او جوان و سرحال بود ، ملاحظات متفاوتی می طلبد. بنابراین ، آگاهی از محدودیت های سگ شما اولین قدم مهم در اطمینان از طلایی بودن باقیمانده سالهای عمر او است.

آیا مارها دوست دارند حیوان خانگی باشند؟؟

آیا مارها دوست دارند حیوان خانگی باشند؟؟

مارهای حیوان خانگی به طور معمول تمایل به توجه جسمانی مانند یک سگ را ندارند. اما هر مار متفاوت است این که آیا مار شما از حیوان خانگی بودن لذت می برد؟ چگونه می توانید با خیال راحت آن را نوازش کنید؟ و چه موقع از لمس آن خودداری کنید، که مانع از گاز گرفتن و استرس دادن به حیوان خانگی شما شود.نکاتی است که باید به آن توجه داشته باشید.

خرگوشهای خانگی چقدر عمر می کنند؟

خرگوشهای خانگی چقدر عمر می کنند؟

خرگوشها حیوانات خانگی بسیار محبوبی هستند و طول عمر آنها در طول سالها به دلیل کیفیت مراقبت هایی که از صاحبانشان دریافت می شود ، افزایش یافته است.

آموزش دادن طوطی

آموزش دادن طوطی

به طور کلی اطلاعات غلط زیادی در مورد رفتار و آموزش حیوانات وجود دارد ، حتی در مورد طوطی ها. بسیاری از مردم بر این باورند که طوطی ها گاز می گیرند ، جیغ می کشند ، مبلمان را خراب می کنند ، و فقط مانند یک نفر ، از خوردن غذاهای خاص یا بازی با اسباب بازی های خاص خودداری می کنند زیرا آنها حیوانات وحشی هستند و نمی توانند به آن کمک کنند.

بی اختیاری ادرار در سگ ها

بی اختیاری ادرار در سگ ها

آیا در نقاطی که سگ شما دراز کشیده است ، یک گودال ادرار یا ملافه مرطوب پیدا کرده اید؟ بسیاری از سگ ها دارای بی اختیاری ادرار هستند . از طرف دیگر ، اکثریت قریب به اتفاق سگ هایی که دچار بی اختیاری ادرار هستند ، فقط با کمک کمی از مردم و دامپزشکان خود زندگی عادی را انجام می دهند.

نگهداری بچه گربه و توله سگ

نگهداری بچه گربه و توله سگ

اگر بچه گربه ای را با سگ روبرو می کنید ، به خاطر داشته باشید که بچه گربه ها ممکن است هیچ ترسی از سگ نداشته باشند، بنابراین باید حواستان به سگ باشد.

ارتباط و دوستی گربه و سگ

ارتباط و دوستی گربه و سگ

برخی از سگ ها به راحتی در کنار گربه ها زندگی می کنند. گاهی اوقات ، یک سگ می تواند با گربه های خاص (بسته به سن ، مزاج و سطح فعالیت آنها) زندگی کند. حتی اگر سگ شما در گذشته با گربه ها زندگی کرده باشد باز با گربه جدید رفتار متفاوتی خواهد داشت.

گربه ها و بچه ها

گربه ها و بچه ها

افزودن یک حیوان خانگی جدید به خانواده شما هیجان انگیز است! گربه ها و بچه ها با نظارت والدین می توانند بهترین همراهان شوند. هر دو به رشد محیطی امن و دوست داشتنی برای رشد کودکان و حیوانات خانگی کمک می کنند.

طوطی خاکستری آفریقایی

طوطی خاکستری آفریقایی

طوطی خاکستری آفریقایی به عنوان یکی از موفق ترین مقلدها در طبیعت می باشد. طوطی ها وقتی توسط انسان بزرگ می شوند ، توانایی شگفت انگیزی در تقلید از افراد و اشیاء پر سر و صدا نشان می دهند ، اما در طبیعت هرگز شبیه سازی آنها مشاهده نشده است.

همه چیز درباره اسب کلایدسدیل (Clydesdale)

همه چیز درباره اسب کلایدسدیل (Clydesdale)

همه اسبها گیاه خوار هستند، آنها در محیط طبیعی خود تقریباً مرتباً چرا می کنند.کلایدسدیل با یونجه و خوراک تغذیه می شود. خوراک آن مخلوطی از تفاله چغندر ، جو ، سبوس ، مواد معدنی ، نمک و آب است.

چرا درک رفتار حیوانات مهم است؟

چرا درک رفتار حیوانات مهم است؟

حیوانات باید با هدف به حداکثر رساندن رفتارهای خاص و به حداقل رساندن رفتارهای ناشی از استرس اسکان داده شوند.

نکاتی در مورد تغذیه خرگوش ها

نکاتی در مورد تغذیه خرگوش ها

خرگوش ها گیاه خوار هستند ، بنابراین بیشتر رژیم غذایی آنها باید از یونجه علفی باشد که سرشار از ویتامین A و D و همچنین کلسیم ، پروتئین و سایر مواد مغذی است.

به این وب سایت رای دهید