دام کوچک

اخبار، مطالب و دانستنی های حوزه دامپزشکی

مشکلات دندان های همستر

مشکلات دندان های همستر

دندان های همستر می توانند مشکل ایجاد کنند. همسترها ، مانند دیگر حیوانات خانگی ، دارای نوع دندان هایی هستند که در طول زندگی خود به طور مداوم رشد می کنند. اگر همستر شما خود آنها را از بین نبرد ، ممکن است دوره ای، به اصلاح دندان نیاز داشته باشد.

انتخاب قفس همستر

انتخاب قفس همستر

قفس های زیادی برای همسترها موجود است اما هنگام انتخاب قفس برای همستر ، عوامل زیادی را باید در نظر گرفت. شما باید قفسی را انتخاب کنید که اندازه خوبی داشته باشد، ضد فرار و ایمن باشد. در نهایت تمیز کردن قفس راحت باشد.

سلام سگ به سگ

سلام سگ به سگ

مهم است که به سگهای خود بیاموزیم، سعی نکنند با سگهای دیگر که در طول پیاده روی می بینند درگیر شوند.

چگونه خانه خود را با حیوانات خانگی تمیز نگه دارید؟

چگونه خانه خود را با حیوانات خانگی تمیز نگه دارید؟

حیوانات خانگی ما دوست داشتنی هستند ، اما می توانند بوی بدی نیز داشته باشند و انگل هایی مانند کک و میکروب را حمل کنند .

آیا همستر حیوان خانگی مناسبی است؟

آیا همستر حیوان خانگی مناسبی است؟

هنگام تصمیم گیری در مورد اینکه آیا همستر حیوان خانگی مناسب شما و خانواده شما است ، باید تعدادی از عوامل مهم را در نظر بگیرید . انواع مختلفی از همسترها وجود دارد و آنها بر اساس تنوع از نظر ویژگی و ظاهر متفاوت هستند.

همسترها چقدر می خوابند؟

همسترها چقدر می خوابند؟

همستر یک حیوان خانگی بسیار محبوب در قفس است و اغلب اولین حیوان خانگی است که یک کودک دارد ، اما چرخه خواب یک همستر چگونه بر صاحبان حیوانات خانگی تأثیر می گذارد؟علاوه بر این ، چرخه خواب همستر چگونه است؟

چگونه سگ خود را منتظر تربیت کنیم؟

چگونه سگ خود را منتظر تربیت کنیم؟

دستور "منتظر بمانید" به سگ ها می گوید که روی شما تمرکز کنند ، در جایی که هستند بمانند و تا زمانی که به آنها نگفته اید جلو نروند. این دستور به ویژه برای جلوگیری از بیرون کشیدن سگ در درب یا خارج از باکس مفید است.

چگونه سگ ناشنوا خود را تربیت کنیم؟

چگونه سگ ناشنوا خود را تربیت کنیم؟

اگر سگ شما ناشنوا باشد و قادر به شنیدن دستورات شما نباشد، می تواند آموزش ببیند تا از صاحب خود اطاعت کنند. البته این فرایند با آموزش سگ شنوا متفاوت است و چالش های خاص خود را دارد. آموزش یک سگ ناشنوا نیاز به کمی صبر و حوصله بیشتر دارد ، اما این خارج از توانایی صاحبان سگ ها نیست.

آموزش دستور

آموزش دستور "نشستن" به سگ

آموزش نشستن به سگ می تواند بسیار ساده باشد. "بنشین" یک دستور اساسی مهم برای آموزش سگ است که هر سگ باید آن را بداند.

آموزش ساکت کردن سگ

آموزش ساکت کردن سگ

آموزش سگ به "صحبت کردن" یا پارس کردن به دستور ، می تواند سرگرم کننده و مفید باشد. در حالی که پارس کردن بیش از حد می تواند یک مشکل بزرگ باشد ، آموزش دستورات صحبت و آرام با فداکاری و ثبات می تواند هم غریزه طبیعی سگ شما را تیز کند و هم به شما این امکان را بدهد که در مواقع ضروری از پارس سگ خود جلوگیری کنید. مربیان و صاحبان مختلف سگها تکنیک های متفاوتی دارند ، اما روشهای اساسی که در زیر توضیح داده شده است برای بسیاری از سگ ها مفید است.

چرا سگ من بو می دهد؟

چرا سگ من بو می دهد؟

اغلب از دامپزشکان این سوال مطرح می شود که "چرا بوی بد سگ من می آید؟" مردم اغلب این مشکل شرم آور را به گردن خود می اندازند و تصور می کنند که به درستی از حیوانات خانگی خود مراقبت نمی کنند. در واقع ، دلایل متعددی وجود دارد که باعث می شود برخی از سگ ها بوی مشخصی داشته باشند.

ویزیت آنلاین حیوانات خانگی

ویزیت آنلاین حیوانات خانگی

خدمات آنلاین مراقبت از حیوانات خانگی و دامپزشکی با ارائه دسترسی سریع به مشاوره و گزینه های درمانی از طریق مشاوره های ویدئویی، تماس های تلفنی و چت زنده، خلاءهای مراقبت های بهداشتی حیوان خانگی را پر می کند.

درمان حیوانات خانگی

درمان حیوانات خانگی

بسیاری از سگ های مسن دچار شرایط طولانی مدت می شوند که گاهی اوقات ممکن است به پرستاری خانگی نیاز داشته باشند. اگر دچار بیماری شدند برای درمان حیوانات خانگی خود، با دامپزشک خود صحبت کنید.

مهمترین خطرات برای گربه های خانگی

مهمترین خطرات برای گربه های خانگی

از آنجا که گربه ها کنجکاو و شیطون هستند و به هر سوراخی سرک می کشند باید مراقب باشید در معرض خوراکی و مواد سمی قرار نگیرند و اگر این اتفاق افتاد حتما ، به دامپزشک مراجعه کنید.

میومیو بیش از حد گربه

میومیو بیش از حد گربه

چرا گربه ها میومیو می کنند؟ دلایل آنها با تبدیل شدن از بچه گربه ها به گربه بالغ تغییر می کند. بچه گربه ها هنگام گرسنگی ، سرماخوردگی یا ترسیدن برای مادران خود میو میو می کنند . اما هنگامی که بزرگتر می شوند ، برای برقراری ارتباط با یکدیگر از صداهایی مثل: صدای جیغ زدن ، خش خش و غرغر استفاده می کنند.

نگهداری اردک

نگهداری اردک

انواع مختلفی از اردک وجود دارد و برخی از آنها حیوانات خانگی بهتری نسبت به بقیه هستند، اما همه آنها نیازهای مراقبت مشابهی دارند.

 موی گربه

موی گربه

گلوله مو در گربه ها ناخوشایند است. و آنها فقط برای شخصی که مجبور است آنها را تمیز کند نامطلوب نیستند - موی گربه می تواند باعث انسداد روده شود ، که باعث یک مشکل جدی سلامتی برای گربه شما می شود.

داروهای ضد درد برای سگ

داروهای ضد درد برای سگ

وقتی حیوان خانگی شما آسیب می بیند ، می خواهید به او کمک کنید تا احساس بهتری داشته باشد. اما سعی نکنید حدس بزنید مشکل آنها چیست. به سگ خود ایبوپروفن یا استامینوفن ندهید.به دامپزشک خود مراجعه کنید تا دریابید مشکل چیست.

چرا برخی از سگ ها و گربه ها خجالتی هستند؟

چرا برخی از سگ ها و گربه ها خجالتی هستند؟

بسیاری از سگ ها و گربه ها می ترسند زیرا ، به عنوان توله سگ یا بچه گربه ، از تجربه های مناسب کافی برخوردار نبوده اند.ترس می تواند از منابع مختلف ناشی شود ، از جمله ژنتیک و تجربیات بد قبلی.

مراقبت های دامپزشکی برای سگ ها

مراقبت های دامپزشکی برای سگ ها

مراقبت منظم دامپزشکی جزء اساسی سلامت حیوان خانگی شما است.