دام کوچک

اخبار، مطالب و دانستنی های حوزه دامپزشکی

لاک پشت های خانگی چه می خورند؟

لاک پشت های خانگی چه می خورند؟

لاک پشت ها، حیوانات خانگی بی نظیری هستند که مراقبت و تماشای آنها سرگرم کننده است.

مشکلات رفتاری در سگ ها

مشکلات رفتاری در سگ ها

مشکلات رفتاری در سگ ها باعث می شود که حرف صاحب خود را گوش ندهد و باعث آزرده شدن صاحبان شوند.

ویزیت دامپزشک: با توجه به اتانازی

ویزیت دامپزشک: با توجه به اتانازی

حرکت در تصمیم دشوار برای پایان دادن به زندگی یک حیوان خانگی.

اصول آموزش حیوانات

اصول آموزش حیوانات

اولین قدم برای درک آموزش حیوانات ، یادگیری برخی واژه ها و اصطلاحات رایج است.

 نوازش کردن سگ

نوازش کردن سگ

آیا می دانید که روش ترجیحی برای نوازش سگ وجود دارد؟

گربه های اشرافی

گربه های اشرافی

گربه یکی از محبوب ترین حیوانات خانگی در ایالات متحده است ، زیرا بچه گربه ها برای ده ها میلیون خانواده همراهی و آسایش را به ارمغان می آورند.

THC درمان بی خطر

THC درمان بی خطر

گیاه شاهدانه حاوی بیش از 90 ترکیب منحصر به فرد یا کانابینوئیدها از جمله CBD و THC و تقریبا 500 ترپنوئید دیگر و فنیل پروپانوئیدها است. چندین هزار سال است که انسان از کانابینوئیدها برای درد، صرع، اختلالات گوارشی و حتی عفونت ها استفاده می کند.

بیماری صرع در سگ ها

بیماری صرع در سگ ها

صرع یک بیماری شایع و پیچیده است که در آن فعالیت الکتریکی ناگهانی ، غیرعادی همزمان یا بیش از حد در مغز باعث تشنج می شود. تشنج ممکن است به صورت علائم بالینی متغیر حرکتی ، خودمختار و یا رفتاری ظاهر شود. تشنج معمولا اپیزودیک و کوتاه است اما ممکن است در فرکانس، طول، و شدت بیش از تغییر زمان. بیماران اغلب مستعد ابتلا به ژنتیک هستند.

آیا سگها می توانند موز بخورند؟

آیا سگها می توانند موز بخورند؟

سگها به طور طبیعی می خواهند غذا را با صاحبان خود تقسیم کنند ، اما وقتی صحبت از میوه می شود، بهتر است احتیاط کنید. خوردن برخی میوه ها می تواند برای سگ ها خطرناک باشد ، برخی از آنها به عنوان یک میان وعده سالم عمل می کنند ، در حالی که مصرف برخی دیگر بی خطر است اما عوارض جانبی نیز دارد.

کودکان اوتیسم و گربه ها

کودکان اوتیسم و گربه ها

گربه هایی که با کودکان مبتلا به اختلال طیف اوتیسم (ASD) دوست هستند ، به اندازه همراهان انسانی خود از این رابطه لذت می برند. دانشمندان بر اساس مطالعه اکتشافی کار میکنند، تا گربه ها و خانواده های کودکان مبتلا به اوتیسم بتوانند از مزایای آن استفاده کنند.

لکه های بدن گربه

لکه های بدن گربه

محققان یک ژن خاص را کشف کرده اند که بیشتر توسعه نوارها ، لکه ها و نقاطی را که روی خز گربه نقش بسته است کنترل می کند. الگوهای رنگی یکی از آن اسرار بیولوژیکی حل نشده است.

عفونت ادراری در گربه ها

عفونت ادراری در گربه ها

تحقیقات جدید ارتباط بین عفونت های دستگاه ادراری و استرس را نشان می دهد. کاهش استرس می تواند دفعات بیماری را کاهش دهد. استرس می تواند مربوط به تغییرات در برنامه خانواده مانند، ساعات کاری مختلف، نقل مکان به خانه جدید یا بازسازی خانه ای که در آن زندگی می کنید، می تواند استرس زا باشد.

اسباب بازی گربه

اسباب بازی گربه

گربه ها بدون شک حیوانات شگفت انگیزی هستند که ارزش یک خانه و صاحب دوست داشتنی را دارند و می توانند فقط با مشاهده کارهای سرگرم کننده و دوست داشتنی برای صاحب خود آرامش خاطر به ارمغان بیاورند! اما چیزی که می تواند گربه را بیشتر شاد و در عین حال برای انسان مفید کند اسباب بازی های گربه است.

 افراد مسن و سگ ها

افراد مسن و سگ ها

سگها در همه اشکال و اندازه ها وجود دارند. این یک واقعیت شناخته شده است که نژادهایی، برای افراد با هر نوع شخصیت و سنی وجود دارد.

ویروس نیل

ویروس نیل

ویروس نیل غربی از خانواده فلاوی ویریده است که در مناطق گرمسیری و معتدل مشاهده می شود.این ویروس پرندگان،انسان،اسب ،سگ ،گربه،خفاش و موش خرما و خرگوش های اهلی را آلوده می کند.

سنگ کلیه در سگ ها

سنگ کلیه در سگ ها

محققان می گویند، اولین مرحله در تشکیل سنگ کلیه، رسوب ریز بلورها در ادرار است که حاوی نمک های مختلف ، مواد معدنی و املاح دیگر است. هنگامی که ریز کریستال ها تشکیل می شوند ، می توانند به هم متصل شوند و اندازه آنها افزایش یابد و ماکرو بلورها در نهایت یک سنگ ایجاد میکنند.

آلزایمر در سگ و انسان

آلزایمر در سگ و انسان

به گفته یک مطالعه ، سگ های همراه می توانند به حل زوال عقل کمک کنند. زوال عقل یک اصطلاح چتر برای از دست دادن حافظه و یادگیری ، زوال تفکر ، رفتار و توانایی انجام کارهای روزمره است. سگها تقریباً ده برابر سریعتر از انسانها پیر می شوند و گروهی از سگها به طور خودجوش با افزایش سن دچار زوال عقل سگ می شوند.

نژاد کاوالییر کینگ

نژاد کاوالییر کینگ

در 300 سال گذشته پرورش سگ ، انواع مختلفی از نژادها با اندازه ها ، شکل ها و توانایی های مختلف ایجاد شده است. متأسفانه ، این روند همچنین باعث شده است که بسیاری از نژادها همخونی بیشتری داشته باشند و احتمال بیشتری برای به ارث بردن بیماری های ژنتیکی وجود داشته باشد. Cavalier King Charles Spaniels انواع ژنتیکی مضرتری نسبت به سایر نژادهای سگ دارد.

کوپروفاژی  سگ

کوپروفاژی سگ

سگها اغلب تمایل به چیزهایی دارند که کمتر به نظر ما خوش می آید. ممکن است حمله به سطل آشغال آشپزخانه یا خوردن غذاهای ، خیابان یا جاهای دیگر باشد. گاهی اوقات ، این غذا خوردن شامل مدفوع (پو) نیز می باشد.این پو می تواند طیف وسیعی از گونه ها (پرندگان ، اسب ، خرگوش ، گاو ، گوسفند ، گوزن ) باشد.

زندگی سالم تر و طولانی تر در سگ ها

زندگی سالم تر و طولانی تر در سگ ها

همانطور که هرکسی که تا به حال با سگ زندگی کرده است که معمولا وقت کافی با برای کذراندن با سگ خود ندارد. بیشتر سگها به طور متوسط فقط حدود 10 تا 14 سال عمر می کنند - اگرچه برخی از آنها به طور طبیعی بیشتر عمر می کنند ، در حالی که برخی دیگر مستعد ابتلا به بیماری ها هستند که می تواند طول عمر آنها را محدود کند.