مراقبت از خوکچه هندی

به گزارش پایگاه خبری "دامپزشک"، خوکچه هندی گیاه خوار است، بنابراین رژیم غذایی آنها باید بر اساس یونجه خوکچه هندی با کیفیت بالا باشد، غذای خوکچه هندی باید پلت شده و مقادیر محدود سبزیجات تازه و میوه های تازه باشد. عدم تعادل در تغذیه می تواند باعث اسهال مزمن ، چاقی و بیماریهای قلب ، کبد یا کلیه شود. به تدریج غذاهای جدید را به رژیم غذایی خوکچه هندی خود وارد کنید زیرا تغییرات ناگهانی یا قابل توجه رژیم غذایی می تواند مشکلاتی را ایجاد کند (مانند اسهال).

دوبار در روز ، صبح و عصر ، خوکچه هندی خود را با برنامه منظم تغذیه کنید. اگر فرصتی داده شود خوکچه هندی پرخوری می کند، بنابراین برای جلوگیری از چاقی، غذای گندله دار را که بعد از یک ساعت بدون خوردن باقی مانده است بردارید و میوه ها یا سبزیجات تازه ای را که پس از 24 ساعت بدون خوردن باقی مانده اند، دور بیندازید. هرگز قبل از تمیز کردن غذای قدیمی غذای جدید از جمله یونجه اضافه نکنید.

آب تازه ، تصفیه شده و بدون کلر باید به طور مداوم در دسترس باشد ، به ویژه در هوای گرمتر ، زیرا خوکچه هندی مستعد گرمازدگی است. مصرف آب آنها باید حداقل پنج اونس در روز باشد. بطری آب خوکچه هندی خود را روزانه بشویید و هر هفته با آب گرم و یک برس بطری تمیز کنید.

یونجه بخشی حیاتی از رژیم غذایی حیوان خانگی شما است. خوکچه هندی برای هضم مناسب به این نوع فیبر نیاز دارد. بنابراین ، باید همیشه در دسترس باشد. جویدن یونجه همچنین باعث فرسودگی دندان های خوکچه هندی شما می شود که به طور مداوم رشد می کنند. اطمینان حاصل کنید که یونجه تازه ، با کیفیت و تمیز را خریداری کرده اید که خشک ، بوی شیرین و عاری از کپک است. یونجه علفزار با کیفیت بالا مانند یونجه تیموتی یک انتخاب خوب است.

غذای خوکچه هندی تجاری به طور خاص برای تغذیه متعادل با دوز ایده آل ویتامین C و سایر مواد مغذی ضروری تهیه شده است. 

سبزیجات: خوکچه هندی می تواند روزانه تا یک فنجان سبزیجات داشته باشد. سبزیجات جدید باید یک به یک به حیوان خانگی شما معرفی شود. سبزیجات تازه و ارگانیک بهترین گزینه هستند. سبزیجاتی که خوکچه هندی حیوان خانگی شما می تواند بخورد عبارتند از:

کاهو

هویج

نخود فرنگی

نیزه های کلم بروکلی

اسفناج

کنگر فرنگی

کلم پیچ

گوجه فرنگی (نه ساقه یا برگ)

فلفل دلمه ای سبز و قرمز

سایر سبزیجات سبز تیره

این سبزیجات ویتامین ها و مواد معدنی را تأمین می کند که برای سلامت کلی خوکچه هندی مفید است. همه محصولات را کاملاً بشویید تا آثار سموم مضر حذف شود و از سرو سرد سبزیجات خودداری کنید.

میوه ها : به طور کلی ، هدف از تغذیه میوه های کمتر از سبزیجات ، به دلیل محتوای قند بیشتر است. وعده های کوچک و اندازه میوه که روزانه سرو می شود خوکچه هندی شما را خوشحال می کند و ویتامین C مورد نیاز بدن را تامین می کند. میوه هایی که خوکچه هندی می تواند بخورد شامل موارد زیر باشد:

پرتقال ها

سیب

گلابی ها

توت فرنگی

بلوبری

کیوی

هلو

خیارها

همچنین به یاد داشته باشید که همه میوه ها را قبل از سرو به خوکچه هندی خود کاملاً بشویید و از سرو سرد میوه خودداری کنید.

 توصیه می شود که غذاهای مورد نیاز (از جمله میوه) از 10 % کل غذای دریافتی خوکچه هندی شما تجاوز نکند. برخی از خوراکی های تجاری تولید شده حاوی شیرین کننده های مصنوعی ، قند یا نمک هستند ، بنابراین هنگام انتخاب گزینه های سالم برای حیوان خانگی ، برچسب ها را با دقت بخوانید.