چگونگی تامین بهداشت پوست خرگوش ها

چگونگی تامین بهداشت پوست خرگوش ها

0 دیدگاه 26 مهر 1402 چاپ خبر بازدید: 222
چگونگی تامین بهداشت پوست خرگوش ها
بهداشت پوست از جمله مواردی است که اهمیت بسیار زیادی در سلامتی خرگوش ها دارد. در واقع پوست بعنوان یکی از اساسی ترین سدهای دفاعی در برابر انواع عفونت ها عمل میکند.

در این بین صاحبین این موجودات بایستی برخی نمات را به خاطر داشته باشند:

1. تمیز نگه داشتن پوست: حتماً پوست خرگوش را تمیز نگه دارید. اگر در مواردی پوست آنها به گل و خاک آلوده شد، با دقت آن را تمیز کنید.

2. انتخاب محیط مناسب: تلاش نمایید تا حد امکان محیط بهداشتی و تمیزی را برای خرگوش خود فراهم نمایید تا پوست آنها در معرض آلودگی کمتری قرار گیرد.

3. انتخاب بستر: اگر از بستر برای پوشاندن کف قفس استفاده می‌کنید، مطمئن شوید که تمیز و بهداشتی است.

4. خرگوشها نیاز به حمام مداوم ندارند: خرگوش‌ها نباید به دفعات زیاد حمام شوند، مگر اینکه پوستشان واقعاً کثیف باشد یا مشکل خاصی داشته باشند. در این صورت با متخصص دامپزشک مشورت کنید. به این منظور میتوانید با شماره ۲۸۴۲۶۷۱۹-۰۲۱ تماس حاصل فرمایید.

توجه داشته باشید که خرگوش‌ها نیاز خاصی به حمام مداوم ندارند. در واقع، حمام کردن آنها در این شکل، ممکن است به جای کمک، به آنها آسیب برساند. از جمله دلایل اصلی عدم نیاز خرگوش ها به حمام مداوم عبارتند از:

الف. خرگوش‌ها موجودات تمیزی هستند : خرگوش‌ها معمولا آلودگی، خاک و گرد و غبار را از پوست خود دور می‌کنند.

ب. حمام ممکن است نگرانی و استرس برای آنها ایجاد کند: خرگوش‌ها معمولاً خیس شدن با آب را نمی‌پسندند و اگر آنها را مدام به حمام ببرید، این موضوع و ترس های پیرامون آن می‌تواند برای آنها استرس ایجاد نماید.

ج. پوست خرگوش بسیار حساس است: استفاده از محصولات شوینده یا شامپوهای مورد استفاده انسان برای شستشوی خرگوش ممکن است پوست آنها را تحریک کند یا مشکلات پوستی متعددی را برای آنها به وجود آورد.در واقع بهترین روش برای مراقبت از پوست خرگوش، ارائه یک محیط تمیز و خشک برای زندگی آنها است و در صورت نیاز به تمیز نمودن پوست آنها میتوان از یک پارچه نرم و خشک برای پاکسازی پوست بدن آنها استفاده کرد.


5. تغذیه مناسب: تغذیه مناسب در خرگوش ها سلامتی پوست آنها را تضمین می‌کند. از این رو مراقبت از تنوع تغذیه ایی و ارائه مواد غذایی مناسب برای آنها از اهمیت ویژه ایی برخوردار است.

6. جلوگیری از تماس با اشیا تیز: تلاش نمایید تا این موجودات را از اشیاء تیز و خطرناک دور نگه دارید چرا که ممکن است پوست آنها آسیب ببیند.

7. بررسی مداوم: پوست خرگوش خود را به صورت دوره‌ای بررسی کنید تا هر نوع تغییرات یا علائمی از عفونت به موقع تشخیص داده شود.

به این وب سایت رای دهید