آشنایی با کم صداترین نژاد سگ دنیا!

آشنایی با کم صداترین نژاد سگ دنیا!

0 دیدگاه 10 دی 1402 چاپ خبر بازدید: 126
آشنایی با کم صداترین نژاد سگ دنیا!
سگ های باسنجی از جمله نژادهای سگ کوچک به وجود آمده از مناطق مرکزی آفریقا است. این نژاد در بسیاری از کشورها به عنوان سگی بدون صدا یا با صدای کم شناخته میشود. این موجودات در بسیاری از لحظات همانند گرگ ها زوزه میکشند و در اکثر موارد پارس نمی کنند.

مهمترین ویژگی ها:

1.اندازه: باسنجی ها از جمله سگ های کوچک تا متوسط هستند. ارتفاع متوسط آنها حدود40-43 سانتیمتر میباشد. توجه داشته باشید که وزن و قد نرها به نسبت بیشتر از ماده ها خواهد بود. 

2.پوست و مو: این موجودات دارای موهای کوتاه، نرم و لطیفی هستند که معمولاً به رنگ‌های سیاه و سفید، قهوه‌ای و سفید یا قرمز ماسه‌ای و سفید است.

3.شخصیت: باسنجی ها بسیارهوشمند و پرانرژی هستند. آنها دارای رفتارهای مستقلی هستند. برخی از محققین بر این باورند که این سگها میتوانند حتی مستقل از صاحبان خود نیز به زندگی ادامه دهند.

4.عدم بوی بد: توجه داشته باششید که بوی بدن این سگها نسبت به بسیاری از انواع نژادها کمتر میباشد.

 

معایب :

همانطور که درباره مزایای نژاد سگ باسنجی صحبت کردیم، برخی معایب نیز وجود دارد که باید در نظر گرفته شوند. این معایب ممکن است به شرایط خاص و نیازهای فردی شما بستگی داشته باشد:

 

1.مستقل بودن: باسنجی ها از جمله سگ هایی هستند که به صورت غریزی مستقل هستند. این موضوع می‌تواند برای افرادی که به دنبال سگی با رفتار اطاعت‌پذیر و وابسته هستند، یک چالش بزرگ باشد.

2.حساسیت به تغییرات آب و هوایی: باسنجی‌ها به تغییرات آب و هوا حساس هستند. توجه داشته باشید که این موجودات در محیط هایی با آب و هوای معتدل عملکرد مناسبی دارند.

3.رفتار شکار: این سگ‌ها به خاطر گذشته خود  شهرت آنها در شکار، ممکن است نسبت به حیوانات کوچک یا سگ‌های دیگر پرخاشگر باشند. بنابراین تربیت مناسب آنها از اهمیت ویژه ایی برخوردار میباشد.

4.حساسیت در برابر تغییرات آب و هوایی شدید: به دلیل عدم وجود لایه چربی زیاد در پوست باسنجی ها، آنها ممکن است در مقابل آفتاب شدید یا هوای به شدت سرد از خود ضعف نشان دهند. به همین دلیل در آب و هوای بسیار گرم یا بسیار سرد، نیاز به مراقبت و توجه بیشتری دارند.

5.کنجکاوی بالا: باسنجی‌ها کنجکاو و پرانرژی هستند. اگرچه این ویژگی می‌تواند برای برخی افراد جذاب باشد، اما برای دیگران ممکن است چالش‌برانگیز باشد.

 

سخن آخر:

تصمیم به نگهداری از هر موجود زنده ایی نیاز به درک کامل از نیازها، ویژگی‌ها و مسئولیت‌های مربوط به آن نژاد دارد. قبل از انتخاب هر نژادی از سگها ، بهتر است با ویژگی‌ها و مشکلات ممکن آن آشنا شوید و اطمینان حاصل کنید که می‌توانید نیازهای آنها را برآورده سازید.

در این خصوص میتوانید از مشاوره دامپزشکان متخصص این سامانه استفاده کنید. به این منظور با شماره 28426719-021 در تماس باشید.

به این وب سایت رای دهید