جلبک ها در خدمت صنعت دامپروری!!!

جلبک ها در خدمت صنعت دامپروری!!!

0 دیدگاه 28 اسفند 1399 چاپ خبر بازدید: 677
جلبک ها در خدمت صنعت دامپروری!!!
دانشمندان بر این باورند که بهره گیری از نوعی جلبک بومی استرالیایی در تغذیه گوساله ها ، می تواند به کاهش تولید گازهای گلخانه ایی در دامداری ها منتج شود.

به گزارش پایگاه خبری "دامپزشک" ، نتایج مطالعاتی که توسط دانشمندان استرالیایی منتشر شده است حاکی از آن دارد که تغذیه گوساله ها با مقادیر اندکی از نوعی جلبک دریایی بومی استرالیایی، تولید گاز متان در این حیوانات را تا 86 درصد کاهش می دهد.

بر اساس اظهارات محققین این طرح، مکمل نیم درصد تولید شده از Asparagopsis taxiformis که نوعی جلبک قرمز دریایی است به کاهش تولید گاز متان در گاوها منجر شده است.

ارمیاس کبراب، سرپرست این تیم تحقیقاتی معتقد است که بهره گیری از این نوع جلبک در تغذیه گوساله ها می تواند به افزایش راندمان تولید در این حیوانات منتج شده و از این مسیر، تولید گاز متان را نیز کاهش دهد.

 

ارزیابی های صورت پذیرفته حاکی از آن دارد که گوساله ها سهمی بیش از 14 درصدی در انتشار گازهای گلخانه ایی بر روی زمین دارند.

محققین این طرح بر این باورند که نتایج به دست آمده در این مطالعه، پتانسیل فوق العاده ایی را در بهبود شرایط تولید گوشت و شیر در جهان ایجاد خواهد نمود.

نتایج کامل این مطالعه در نشریه PLOS منتشر شده است.

به این وب سایت رای دهید