سوفل قلبی سگ

سوفل قلبی سگ

0 دیدگاه 19 مرداد 1400 چاپ خبر بازدید: 139
سوفل قلبی سگ
باید به این نکته توجه داشت که قلب سالم به همان اندازه که برای انسان اهمیت دارد، در سگ ها نیز حائز اهمیت است. با این حال، ممکن است سردرگمی زیادی در مورد مشکلات قلبی در حیوانات ایجاد شود ، به ویژه هنگامی که صحبت از سوفل قلبی می شود.

به گزارش پایگاه خبری "دامپزشک"، دکتر سونیا وسلوفسکی،سوفل قلب را "یک صدای سوزاننده اضافی" توصیف می کند که در طول ضربان قلب شنیده می شود و معمولاً ناشی از جریان خون آشفته یا سریع در داخل قلب است.

برخی از سوفل ها بی ضرر یا "فیزیولوژیکی" در نظر گرفته می شوند ، در حالی که سوفل های دیگر "پاتولوژیک" یا مرتبط با بیماری تلقی می شوند. در سگها ، دلایل شایع سوفل قلبی مرتبط با بیماری شامل نشتی یا تنگ شدن دریچه های قلب است.

وسلوسکی می گوید: برخی از سوفل های نرم قلب در توله سگ های زیر 4 تا 6 ماه طبیعی هستند. با این حال، اکثر سوفل های قلبی نشان می دهند که نوعی ناهنجاری قلبی وجود دارد. این ممکن است یک ناهنجاری مادرزادی باشد که یک سگ با آن متولد می شود یا یک بیماری قلبی "اکتسابی" دارد که بعدا در زندگی ایجاد می شود و این بیماری ها از خفیف تا شدید متغیر است.

" خوشبختانه اگر در توله سگ شما سوفل قلبی مشاهده شود ، احتمالاً برخی گزینه های درمانی خوب وجود دارد تا قلب آنها تا حد امکان سالم و پمپاژ شود. برخی از انواع بیماری های قلبی می توانند بدون نیاز به درمان برای حیوان خانگی خفیف باقی بمانند، در حالی که برخی دیگر ممکن است منجر به علائم بیماری قلبی شوند که برای مبارزه با آنها نیاز به داروهای قلبی ، تغییر شیوه زندگی و یا اصلاح رژیم غذایی دارد.

به این وب سایت رای دهید