آیا موی حیوان خانگی را اصلاح کنیم؟

آیا موی حیوان خانگی را اصلاح کنیم؟

0 دیدگاه 25 مرداد 1400 چاپ خبر بازدید: 453
آیا موی حیوان خانگی را اصلاح کنیم؟
چگونه بفهمیم تراشیدن موی حیوان خانگی در تابستان مناسب است یا خیر؟ موی حیوانات بسیار بیشتر از انسان ها می ریزد، اما وقتی هوا گرمتر می شود، آیا باید موهای حیوان خانگی خود را کوتاه کنید؟

به گزارش پایگاه خبری "دامپزشک"، محققان بر این باورند، کوتاه کردن موهای حیوان خانگی شما باعث ریزش کمتر و سردتر نگه داشتن آنها در ماه های گرم نمی شود. به یاد داشته باشید که ریزش مو طبیعی است و حیوان خانگی شما ذاتاً موهایی را که ضروری نیستند از بین می برد.

با این حال برس کشیدن می تواند پوست حیوان خانگی شما را سالم نگه دارد. موی برس خورده نیز به گردش موثرتر هوای تازه کمک می کند. موهای حیوان خانگی شما نیز آنها را عایق کرده و دمای آنها را تنظیم می کند.

 

 در زمستان، موها به عنوان یک لایه اضافی عمل می کنند که گرما را به دام می اندازد و آن را نزدیک بدن نگه می دارد. در تابستان، موها از نزدیک شدن هوای گرم به پوست جلوگیری می کند، که باعث می شود دمای خنک زیر تمام موها حفظ شود.

تراشیدن مو های نژادهایی با موهای بلند می تواند مفید باشد، زیرا از شستن مداوم آنها جلوگیری می کند. کوتاه کردن موهای حیوان خانگی شما همچنین می تواند به شما کمک کند که راحتتر متوجه کک و کنه در حیوان خود شوید. نژادهایی که موی کوتاه دارند را اصلاح نکنید زیرا مو به طور طبیعی از آفتاب سوختگی و سرطان پوست آنها  جلوگیری می کند.

به این وب سایت رای دهید