کرم زدایی در توله سگ و بچه گربه

کرم زدایی در توله سگ و بچه گربه

0 دیدگاه 30 مرداد 1400 چاپ خبر بازدید: 151
کرم زدایی در توله سگ و بچه گربه
از آنجا که کرم زدایی، همراه با واکسیناسیون، گامی مهم برای سالم نگه داشتن حیوانات خانگی و صاحبان آنها است، می توان انواع یا دسته های مختلفی از داروها را به توله سگ ها و بچه گربه های بزرگتر تجویز کرد ، اما سن و وزن عوامل تعیین کننده ای هستند که شما برای کرم زدایی از کدام داروها استفاده کنید.

به گزارش پایگاه خبری "دامپزشک"، اکثر دامپزشکان موافق هستند که داروی پیرانتل (Nemex; Zoetis) برای استفاده در مراحل اولیه توله سگ یا بچه گربه است.این دارو در اکثر نژادها قابل استفاده می باشد و قابلیت کشندگی کرم های حلقوی و کرم های قلابدار بالغ را دارد.اما در برابر کرم های شلاقی یا کرم های نواری یا مراحل لاروی کرم های حلقوی و کرم های قلاب دار مؤثر نیست. بنابراین، دوزهای متعدد و فاصله دار برای از بین بردن همه عفونت های در حال رشد لارو توصیه می شود.

این دارو، حاشیه ایمنی زیادی دارد و عوارض جانبی آن حداقل است. توله سگ و بچه گربه با بارهای بزرگ کرم ها می توانند تعداد زیادی کرم زنده را استفراغ یا مدفوع کنند. قرصPyrantel ظرف 2 ساعت تأثیر گذار است و حدود 24 ساعت از بدن حیوان دفع  میشود.

از آنجا که هیچ آزمایش مدفوع 100 %دقیق نیست، مهم است که نمونه ها را در پایان همه واکسیناسیون ها بررسی کنید تا هر گونه انگل بتواند به طور موثر حذف شود.

شورای انگل حیوانات توصیه می کند کرم زدایی را برای انگل های مشترک بین حیوانات، حداقل 4 بار با فاصله 2 هفته و سپس ماهانه (پیشگیری ماهانه از کرم قلب برای این امر محاسبه می شود)انجام شود.

به این وب سایت رای دهید