زوم سگ چیست؟

زوم سگ چیست؟

0 دیدگاه 1 شهریور 1400 چاپ خبر بازدید: 154
زوم سگ چیست؟
محققان بر این باورند، زوم ها انفجارهای شدید انرژی هستند. سگها تمایل دارند با سرعت کامل در هر جهتی که می توانند حرکت کنند. اغلب این رفتار تکراری و غیرمنتظره یا ناگهانی است.

به گزارش پایگاه "دامپزشک"، کتر جیل گلدمن ، متخصص رفتارهای حیوانات، کاربردی ارائه می دهد، که می گوید: زومي مترادف با سوزاندن انرژي است.  زوم ها می توانند مانند هر چیزی از سرگرمی های دیوانه وار در خانه یا اطراف آن به نظر برسند. برخی از سگ ها ممکن است پارس کنند یا اسباب بازی مورد علاقه خود را در دست بگیرند و سعی کنند شما را متقاعد کنند که به هیجان آنها بپیوندید.

بزرگنمایی به دلایل مختلف رخ می دهد. آنها به حیوان ، محیط اطراف و فعالیت هایی که سگ تا آن روز انجام داده بستگی دارد. اغلب، بزرگنمایی ها به این دلیل اتفاق می افتد که توله سگ شما انرژی خود را جمع کرده است. اگر سگ شما در راه رفتن به پارک هیجان زده می شود ، به احتمال زیاد او به محض رسیدن به خانه با دویدن هرچه سریعتر همه چیز را رها می کند.

FRAP ها را نباید با OCD اشتباه کرد ، که یک بیماری متفاوت است. رفتارهای تکراری مرتبط با OCD سگی کمتر با دفع انرژی منقطع و بیشتر با عصبی شدن یا اضطراب ارتباط دارد.

اگر حیاط سرپوشیده یا فضای امنی ندارید تا سگ شما بتواند از آن به عنوان پیست مسابقه شخصی خود استفاده کند ، در صورت امکان او را به منطقه ای بدون خطر ببرید. معمولاً ، بزرگنمایی سگها  هر روز (یا حداقل پس از فعالیت یکسان در هر روز) اتفاق می افتد.

احتمالاً نژادهای آرام تر انرژی چندانی برای سوزاندن ندارند ، بنابراین اگر ناگهان FRAP های مکرر را تجربه کنند ، می تواند یک موضوع بهداشتی باشد که ارزش بررسی دارد.

به این وب سایت رای دهید