علائم مسمومیت آب دریا در سگ ها

علائم مسمومیت آب دریا در سگ ها

0 دیدگاه 2 شهریور 1400 چاپ خبر بازدید: 277
علائم مسمومیت آب دریا در سگ ها
سگها ساحل را دوست دارند ، اما مهم است که مراقب آنها را در حالی که از بازی در امواج لذت می برند باشید. سطوح بالای کلرید سدیم در آب دریا می تواند تعادل مایعات را در بدن سگ شما مختل کرده و آب را از خون به داخل روده سگ شما انتقال بدهد. که می تواند منجر به مشکلات جدی سلامتی شود.

به گزارش پایگاه خبری "دامپزشک"، دانشمندان براین باورند، آب دریا حاوی میزان بالایی از نمک است ، تقریباً 35 گرم نمک در هر 1 لیتر (1000 میلی لیتر). اگر سگ شما بیش از حد آب دریا بخورد ، به سرعت دچار کم آبی بدن می شود و اگر آب آشامیدنی تازه به سگ شما نرسد، علائم آن بدتر می شود.

علائم مسمومیت با آب دریا عبارتند از: اسهال، استفراغ، کم اشتهایی، بی حالی، تشنج، افزایش ضربان قلب، بی ثباتی، از دست دادن هماهنگی، تشنگی زیاد یا ادرار، لرزش و تشنج. در صورت عدم درمان آنها ممکن است دچار آسیب جدی به کلیه، آسیب مغزی و کم آبی سریع شوند، که می تواند کشنده باشد.

آب شور اگر به مقدار کم مصرف شود معمولاً مضر نیست و ممکن است فقط باعث اسهال شود ، اما نوشیدن مقادیر بیشتر می تواند تعادل مایعات را در بدن سگ شما به هم بزند و میزان بالای نمک می تواند برای سگ شما کشنده باشد.

اگر این علائم را در توله سگ خود حین سفر به ساحل تشخیص دادید ، باید آنها را در اسرع وقت به دامپزشک ببرید.

به این وب سایت رای دهید