آیا استخوان برای سگ مضر است؟

آیا استخوان برای سگ مضر است؟

0 دیدگاه 3 شهریور 1400 چاپ خبر بازدید: 542
آیا استخوان برای سگ مضر است؟
کارتون ها و فیلم های تلوزیونی بی شماری ما را به این باور رسانده است که سگ و استخوان یار جدا نشدنی یکدیگر هستند ، اما دادن استخوان های واقعی حیوانات به سگ شما می تواند سلامت آنها را به خطر بیندازد.

به گزارش پایگاه خبری "دامپزشک"، محققان اذعان دارند که یک استخوان بزرگ گاو برای توله سگ شما بی خطر می باشد. نژادهای بزرگ حتی می توانند استخوان به همراه گوشت خام گاو را نیز بجوند. اما حتماً پس از چند ساعت آن را بردارید ، زیرا استخوان می تواند برای آن ها مشکل ساز شود.

استخوان های گاومیش برای توله سگ شما مناسب هستند، زیرا اندازه و بافت آنها نسبت به یک استخوان ران گاو استاندارد یکسان است.

تقریباً هر چیزی که در فروشگاه لوازم حیوان خانگی پیدا می کنید مانند گوشت خوک و شاخ برای توله سگ شما مناسب است .

 

اگر به سگ خود استخوان حیوان می دهید ، مراقب باشید که حتماً خام باشند. چون اگر استخوان پخته شده به سگ بدهید به راحتی می توانند آنرا خرد کنند و دچار خفگی شوند. این امر می تواند به دهان، گلو یا حتی روده سگ شما آسیب وارد کند. همچنین پختن استخوان، مواد مغذی آن را نیز از بین می برد.

دکتر MD به شدت توصیه می کند که به سگ خود گوشت خوک یا استخوان دنده ندهید ، زیرا آنها از انواع دیگر استخوان ها خطرناک تر هستند. آنها بیشتر از سایر انواع استخوان ها مستعد پارگی هستند که می تواند منجر به خفگی یا آسیب های شدید شوند.

به این وب سایت رای دهید