آیا استخوان برای سگ مضر است؟

آیا استخوان برای سگ مضر است؟

0 دیدگاه 3 شهریور 1400 چاپ خبر بازدید: 223
آیا استخوان برای سگ مضر است؟
کارتون های بی شماری ما را به این باور رسانده است که سگ و استخوان یارجدا نشدنی هستند ، اما دادن استخوان های واقعی حیوانات به سگ شما می تواند سلامت آنها را به خطر بیندازد. هر چیزی که به سگ خود می دهید تا بجود باید از دهان آن بزرگتر باشد. به این دلیل که اگر بزرگتر از دهان آنها باشد ، نمی توانند آن را به طور کامل ببلعند.

به گزارش پایگاه خبری "دامپزشک"، محققان می گویند: یک استخوان بزرگ گاو برای توله سگ شما بی خطر است .نژادهای بزرگ حتی می توانند استخوان گوشت گاو خام را انتخاب کنند. اما حتماً پس از چند ساعت آن را بردارید ، زیرا می تواند استخوان را خرد کند.

استخوان های گاومیش برای توله سگ شما مناسب هستند، زیرا اندازه و بافت آنها نسبت به یک استخوان گوشت گاو استاندارد یکسان است.

تقریباً هر چیزی که در فروشگاه لوازم حیوان خانگی پیدا می کنید مانند گوش خوک و شاخ برای توله سگ شما مناسب است . غذاهای مصنوعی نیز گزینه خوبی هستند،مانند: Greenies یا Benebones، که خوراکی نیستند ، اما قطعاً برای هر توله سگ با فیکساسیون دهانی سرگرم کننده هستند.

اگر به سگ خود استخوان حیوان می دهید ،مراقب باشید که حتماً خام باشند. چون اگر استخوان پخته شده به سگ بدهید به راحتی می تواند آنرا خرد کند. و به یک خطر خفگی تبدیل شود، که به دهان، گلو یا حتی روده سگ آسیب وارد کند. به هر حال پختن استخوان، مواد مغذی را از بین می برد.

دکتر MD به شدت توصیه می کند که به سگ خود گوشت خوک یا استخوان دنده ندهید ، زیرا آنها از انواع دیگر استخوان ها خطرناک تر هستند. آنها بیشتر از سایر انواع استخوان ها مستعد پارگی هستند که می تواند منجر به خفگی یا آسیب شود.

به گفته Love Your Dog ، اگرچه این اتفاق اغلب نمی افتد ، اما استخوان های مرغ می توانند سگ شما را بکشند. آنها می توانند مری سگ شما را سوراخ کرده و به حفره قفسه سینه ، ریه ها و قلب آنها آسیب برسانند.

به این وب سایت رای دهید