پیشگیری از کرم ریه سگ

پیشگیری از کرم ریه سگ

0 دیدگاه 3 شهریور 1400 چاپ خبر بازدید: 245
پیشگیری از کرم ریه سگ
هنگام برنامه ریزی برای هر گونه رژیم ضد کرم سگ ، انگل متاسترنگیلوئید Angiostrongylus vasorum باید مورد توجه قرار گیرد.

به گزارش پایگاه خبری "دامپزشک"، محققان می گویند، Angiostrongylus vasorum دارای یک چرخه حیات است که شامل سگهای خانگی و سگ سانان وحشی (بعنوان میزبان نهایی احتمالی) می باشد. علائم بالینی در این بیماری متفاوت است و شامل: سرفه کردن، تنگی نفس، عدم تحمل ، اختلالات خونریزی، تشنج یا آتاکسی می شود.

از بین این علائم ، علائم تنفسی شایع ترین هستند ، اما سگهای بدون علامت نیز وجود دارند ، و این امر باعث غربالگری قبل از عمل سگهایی می شود که در مناطقی با خطر بالای وازورومA زندگی می کنند.

علاوه بر این، باید مشخص شود کدام سگها باید از آنژیوسترونژیلیوز پیشگیری و درمان شوند. آیا فقط سگها در معرض "خطر بالا" هستند و اگر چنین است، کدام سگها در معرض خطر قرار دارند؟ در حقیقت، به دلیل گسترش جغرافیایی A vasorum ، این بحث وجود دارد که تقریباً همه سگهایی که به بیرون از خانه دسترسی دارند "در معرض خطر" هستند، حتی اگرحلزون خوار هم نباشند، ممکن است به دلیل وجود لارو در گونه های بسیار کوچک حلزون به این بیماری دچار شوند.

به منظور پیشگیری یا کاهش خطر ابتلا به بیماریهای مرتبط با عفونت عروق سگها ، صاحبان آنها باید آموزش ببینند که رژیم ضد کرم را به طور منظم با استفاده از یک محصول دامپزشکی مجاز برای جلوگیری از آنژیوسترانگیلوس وازوروم پیگیری نمایند.

به این وب سایت رای دهید