سرفه کنل کاف

سرفه کنل کاف

0 دیدگاه 6 شهریور 1400 چاپ خبر بازدید: 151
سرفه کنل کاف
اگر حیوان خانگی دارید-به ویژه سگ-احتمالاً در مورد سرفه کنل کاف شنیده اید ، عفونتی ناشی از باکتری ها یا ویروس ها که باعث تحریک تنفسی و سرفه عمیق و دردناک می شود.

به گزارش پایگاه خبری "دامپزشک"، محققان بر این باورند که،بیماری تنفسی عفونی سگ ، معروف به CIRD یا "سرفه کنل" ، مجموعه ای از باکتری ها و ویروس های بسیار مسری است که باعث ایجاد بیماری های تنفسی فوقانی قابل انتقال در سگ ها و محیط های گروهی می شود. همانطور که از نامش پیداست، این می تواند در مراکز مراقبت روزانه سگ ها و پناهگاه های حیوانات اتفاق بیفتد.

یکی دیگر از عوامل مرتبط با COVID این است که بسیاری از سگها در واکسیناسیون CIRD در طول 2020-2021 دچار اشکال شده اند، زیرا دسترسی به مراقبت های دامپزشکی به شدت تحت تأثیر COVID قرار گرفته است. بسیاری از واکسن های CIRD باید سالانه تزریق شوند تا محافظت بهینه صورت گیرد و از بین رفتن  در یک سال می تواند خطر انتقال را افزایش دهد.

شایع ترین علائم سرفه "کنل کاف"، سرفه های عمیقی است که انگار چیزی در گلوی آنها گیر کرده است. علائم دیگر شامل عطسه ، گرفتن بینی ، ترشحات چشم ، بی حالی ، از دست دادن اشتها و گاهی اوقات تب است. در سگهایی با علائم شدیدتر یا عوامل خطر عفونتهای پیچیده - مانند توله سگها، سگهای مبتلا به بیماریهای مزمن تنفسی یا سگهای نقص ایمنی - ممکن است مراقبت دامپزشکی ضروری باشد.

به این وب سایت رای دهید