واکسن آنفلوانزای اسب

واکسن آنفلوانزای اسب

0 دیدگاه 7 شهریور 1400 چاپ خبر بازدید: 160
واکسن آنفلوانزای اسب
محققان دانشگاه روچستر واکسن آنفلوانزای اسب جدید زنده را توسعه داده اند که نشان می دهد ایمن تر از واکسن های موجود است.

 به گزارش پایگاه خبری "دامپزشک"، دکتر لوئیس مارتینز ، واکسن جدید آنفلوانزای اسب را "تخفیف حدت یافته زنده" توصیف می کند. این تمایز از نظر محققان مهم است، زیرا مطالعات آنها نشان می دهد که واکسنهای ضعیف شده زنده (واکسنهای آنفولانزای زنده که ضعیف شده و باعث ایجاد آنفولانزا نمی شود) نسبت به واکسن هایی که شامل ویروس آنفلوآنزای غیرفعال یا کشته می شوند عملکرد بسیار بالاتری دارند.

این واکسن که به عنوان اسپری بینی استفاده می شود، محصول جانبی یک تکنیک مهندسی ژنتیک است که به عنوان ژنتیک ذخیره شناخته می شود. محققان این فرایند را توصیف کردند و گفتند: "واکسن جدید اسب تضعیف شده برای تکثیر و ایجاد پاسخ ایمنی در بینی طراحی شده است، جایی که ویروس آنفولانزا ابتدا وارد بدن اسب می شود ، اما نه در ریه ها ، جایی که تکثیر ویروس وجود دارد، می تواند باعث بیماری شود. " به این ترتیب ، ویروس در نقطه ورود خود متوقف می شود و از آلوده شدن دستگاه تنفسی اسب جلوگیری می کند.

آزمایش اولیه واکسن نتایج مثبتی داشت، زیرا یک اسپری از شش اسب در برابر ویروس H3N8 محافظت کرد. با توجه به اینکه اسبها هیچ علامتی از عوارض جانبی منفی نشان نمی دهند.

به این وب سایت رای دهید