دندان های سگ

دندان های سگ

0 دیدگاه 9 شهریور 1400 چاپ خبر بازدید: 150
دندان های سگ
تشخیص عوارض احتمالی که ممکن است در حین کشیدن دندان حیوان خانگی رخ دهد، و یادگیری روش های درمانی می تواند به کاهش درد و ناراحتی حیوانات کمک کند. یکی از متداول ترین روش های جراحی دهان در عمل عمومی ، اگزودونتیا یا کشیدن دندان است.

به گزارش پایگاه خبری "دامپزشک"، دامپزشکان معتقدند، دلایلی که باعث کشیدن دندان های حیوانات خانگی می شود،(حیوانات بالغ): بیماری پریودنتال، دندان های نامرتب، دندان های آسیب دیده یا دندانهای اضافی که دندانهای مجاور را مستعد بیماری پریودنتال می کنند، پوسیدگی پیشرفته، تحلیل دندان، شرایط التهابی (استوماتیت)،می باشد. و در (حیوانات نابالغ): دندانهای شیری مداوم، دندان های شیری شکسته، را شامل می شود.

در صورتی که درمان ریشه یک گزینه مناسب نباشد ، هدف از کشیدن این است که کل دندان و ریشه را بدون آسیب به بافت نرم یا استخوان اطراف بردارید. ساده ترین راه برای جلوگیری از عوارض جراحی، آمادگی کافی است. 

پس از برداشتن دندان، همیشه ریشه خارج شده را بررسی کنید تا مطمئن شوید که راس آن صاف و گرد است. لبه ریشه ناهموار، احتمال باقی ماندن بقایای ریشه در آلوئول را نشان می دهد. همیشه از رادیوگرافی بعد از عمل برای ثبت کامل استخراج کل ریشه دندان بدون آسیب به استخوان اطراف آن استفاده کنید.

تشخیص عوارض احتمالی و علل آنها و آگاهی از روشهای درمانی مناسب برای کاهش درد و ناراحتی بیماران  کمک می کند. ساده ترین راه برای جلوگیری از عوارض جراحی ، تهیه و استفاده از چک لیست کافی است.

به این وب سایت رای دهید