سالم ترین غذای سگ و گربه چیست؟

سالم ترین غذای سگ و گربه چیست؟

0 دیدگاه 10 شهریور 1400 چاپ خبر بازدید: 212
سالم ترین غذای سگ و گربه چیست؟
تغذیه پایه و اساس سلامت و تندرستی برای حیوانات خانگی است. غذای زیادی برای گربه یا سگ شما وجود دارد. اما برای هر دو حیوان خانگی ، غذای مرطوب همیشه بهتر است. غذاهای گوشتی یا ماهی حاوی کربوهیدرات کمتری هستند

به گزارش پایگاه خبری "دامپزشک"، دیو راتنر می گوید: بر خلاف گونه های غیر گوشتخوار، گربه ها نیاز به مقادیر بیشتری پروتئین برای تأمین نیتروژن قابل مصرف دارند. گربه ها نیازی به کربوهیدرات ندارند و کربوهیدرات کمی در رژیم طبیعی گربه سانان، پستانداران کوچک، پرندگان و حشرات وجود دارد.

 با این حال ، علیرغم کمبود گلوکوکیناز (آنزیم کبدی که بر متابولیسم گلوکز تأثیر می گذارد) و سطوح پایین تر آنزیم ها برای هضم کربوهیدرات ها، گربه ها می توانند از کربوهیدرات های رژیمی استفاده کنند.

 اگر حداقل پروتئین مورد نیاز برآورده شود ، گربه ها می توانند متابولیسم خود را با توجه به منبع انرژی مصرفی تطبیق دهند اگرچه مقدار مصرف پروتئین، چربی و کربوهیدرات در رژیم غذایی گربه ها مشخص نشده است ، اما به خوبی ثابت شده است که دریافت بیش از حد کالری باعث اضافه وزن و چاقی گربه های خانگی می شود.اکثر گربه ها آب نمی نوشند و رطوبت کافی را دریافت نمی کنند.

مطالعات نشان داده اند که از نظر قابلیت هضم و خوش طعم بودن، غذای خام سگ بر غذای پخته و تازه با محتوای تغذیه یکسان برتری ندارد. رژیم های غذایی با کربوهیدرات زیاد در اپیدمی چاقی سگ ها نقش دارند و فقط کاهش کربوهیدرات در غذای مرطوب مفید نیست.

 برای سگ ها ، گوشت بدون چربی و بیشتر میوه های خام خوب است. به سگ خود سبزیجات کنسرو شده مانند لوبیا و هویج بدهید. از دادن شکلات به حیوان خانگی خود و سایر غذاهای انسانی به آنها خودداری کنید.

به این وب سایت رای دهید