گربه های خیابانی

گربه های خیابانی

0 دیدگاه 15 شهریور 1400 چاپ خبر بازدید: 117
گربه های خیابانی
استرالیا محل زندگی انبوهی از گربه های خیابانی است که تعداد 700000 تخمین زده می شود.که بدون مراقبت مناسب در مناطق شهری ، اطراف زباله دان ها یا مزارع زندگی می کنند.

به گزارش پایگاه خبری "دامپزشک"، گربه های خیابانی گاهی اوقات "ولگرد" یا "نیمه وحشی" نامیده می شوند. آنها یا والدین آنها زمانی صاحبانی داشتند، اما اکنون رها و یا گم شده اند. گربه های بی سرپرست برای غذا و سرپناه بسیار به سکونتگاه های انسانی متکی هستند.

به گزارش پایگاه خبری "دامپزشک"، گربه های وحشی در طبیعت زندگی می کنند و می توانند بدون اتکا به مردم برای غذا زنده بمانند. مانند گربه های وحشی، گربه های خیابانی تهدیدی برای سلامت عمومی هستند، آنها می توانند با گربه های خانگی مبارزه کنند یا بیماری ها را منتقل کنند. در واقع ، مطالعات اخیر نشان می دهد که گربه های خیابانی عمر بسیار کوتاه تری نسبت به گربه های خانگی دارند و کمتر از نیمی از آنها بیشتر از یک سال زنده نمی مانند.

بسیاری از مطالعات بین المللی نرخ بالای مرگ و میر در گربه های خانگی را گزارش می دهند که دلایل آن شامل تصادفات جاده ای و مسمومیت های تصادفی است. آنها اغلب توسط سگ های خانگی زخمی یا کشته می شوند.

میانگین سن گربه های خیابانی فقط هشت تا ده ماه است. در مقابل ، میانگین سن گربه های خانگی حدود پنج سال می باشد. گربه ها اغلب هنگام آسیب دیدگی یا بیماری پنهان می شوند. موضوع نگران کننده تر این است که 58 درصد از گربه هایی که مورد بررسی قرار گرفته اند زباله های خطرناک ، از جمله وسایل تیز و برنده یا مواد غیرقابل هضم که مجاری گوارشی آنها را مسدود کرده بود، مصرف کرده بودند.

در سراسر ایالت ها و سرزمین های استرالیا ، دو رویکرد اصلی دولت های محلی برای مدیریت جمعیت گربه های ناشناس در مناطق شهری و منطقه ای وجود دارد: تله و یوتانایز یا به دام انداختن گربه ها می باشد.

برخی معتقدند که از بین بردن گربه ها و بازگشت آنها به زندگی خیابانی ، با تغذیه اضافی، راه حلی برای تعداد زیادی از گربه های ناخواسته است. زیرا از یوتانایز جلوگیری می کند. بازگشت حیوانات عقیم شده به محل یافتن آنها نیز ممکن است قوانین ایالت را نقض کند. اجرای این قوانین برای کاهش جمعیت گربه های ناشناس ، بهبود رفاه گربه ها و جلوگیری از تخلیه حیوانات خانگی ناخواسته بسیار مهم است.

بسیار مهم است که راههای موثری برای کاهش تعداد آنها بیابیم ، اما بهترین راه برای این کار چیست؟گربه های ولگرد در خیابان ها زندگی سختی دارند.

به این وب سایت رای دهید