کودکان اوتیسم و گربه ها

کودکان اوتیسم و گربه ها

0 دیدگاه 20 شهریور 1400 چاپ خبر بازدید: 140
کودکان اوتیسم و گربه ها
گربه هایی که با کودکان مبتلا به اختلال طیف اوتیسم (ASD) دوست هستند ، به اندازه همراهان انسانی خود از این رابطه لذت می برند. دانشمندان بر اساس مطالعه اکتشافی کار میکنند، تا گربه ها و خانواده های کودکان مبتلا به اوتیسم بتوانند از مزایای آن استفاده کنند.

به گزارش پایگاه خبری "دامپزشک"، یک موسسه تحقیقاتی پیوند حیوانات انسانی HABRI و بنیاد بهداشت EveryCat، مزایای احساسی ، رفتاری و اجتماعی گربه های پناهگاهی را برای خانواده های کودکان مبتلا به ASD بررسی می کند. این مهم است که چگونه خانواده های کودکان مبتلا به اوتیسم می توانند از این حیوانات خانگی فوق العاده سود ببرند ، این که آیا این رابطه برای گربه های پناهگاهی که در یک محیط جدید و شاید غیرقابل پیش بینی پذیرفته شده اند، استرس زا است.

RN ، پژوهشگر در مرکز تحقیقات تعامل انسان و حیوان گفت: ما متوجه شدیم که گربه ها به خوبی به خانواده های جدید خود عادت کرده اند. کورتیزول یک اندازه گیری استرس است که ما با جمع آوری نمونه های مدفوع از گربه ها آن را ردیابی کردیم و با گذشت زمان شاهد کاهش قابل توجه کورتیزول بودیم.  گربه ها همچنین تمایل دارند هنگام استرس وزن خود را کاهش دهند، اما ما متوجه شدیم که گربه ها پس از فرزندخواندگی مقداری وزن خود را افزایش داده و سپس با گذشت زمان وزن خود را حفظ کردند، بنابراین هر دو نتیجه نشان داد که گربه ها به خوبی سازگار شده اند.

کارلایل می گوید: کودکان مبتلا به ASD می توانند مشکلات حساسیتی یا حسی و همچنین رفتارهای گاه و بیگاه داشته باشند. به همین دلیل ، گربه های پناهگاهی که آزمایش شده اند دارای مزاج آرام هستند.

مراقبت از رفاه گربه ها از دیدگاه بشردوستانه حیاتی است و این تحقیق همچنین به کارکنان سرپناه کمک می کند تا بر موانع مالی و اداری که هنگام بازگشت گربه ها به سرپناه ها، هنگامی که با خانواده فرزندخوانده خوب نیستند ، روبرو شوند.

این مطالعه با عنوان "مطالعه اکتشافی کورتیزول مدفوع ، وزن و رفتار به عنوان معیارهای استرس و رفاه در گربه های پناهگاه در هنگام جذب در خانواده های کودکان مبتلا به اختلال طیف اوتیسم" در Frontiers in Veterinary Science منتشر شد.

به این وب سایت رای دهید