کودکان اوتیسم و گربه ها

کودکان اوتیسم و گربه ها

0 دیدگاه 20 شهریور 1400 چاپ خبر بازدید: 366
کودکان اوتیسم و گربه ها
گربه هایی که با کودکان مبتلا به اختلال اوتیسم (ASD)زندگی می کنند ، به اندازه صاحبان خود از این رابطه لذت می برند. دانشمندان مطالعاتی را انجام می دهند تا گربه ها و خانواده های کودکان مبتلا به اوتیسم بتوانند از مزایای نگهداری از حیوانات خانگی بهره مند شوند.

به گزارش پایگاه خبری "دامپزشک"، موسسه تحقیقاتی  HABRI و بنیاد بهداشت EveryCat، مزایای احساسی ، رفتاری و اجتماعی گربه های پناهگاهی را برای خانواده های کودکان مبتلا به ASD بررسی می کنند. این مهم است که چگونه خانواده های کودکان مبتلا به اوتیسم می توانند از فواید نگهداری از حیوانات خانگی بهره مند شوند.

پژوهشگران مرکز تحقیقات تعامل انسان و حیوان در این باره می گویند: "ما متوجه شدیم که گربه ها به خوبی به خانواده های جدید خود عادت کرده اند. کورتیزول یک معیار برای اندازه گیری استرس است که ما با جمع آوری نمونه های مدفوع از گربه ها آن را ردیابی کردیم و با گذشت زمان شاهد کاهش قابل توجه کورتیزول بودیم. "

 

دکتر کارلایل می گوید: "کودکان مبتلا به اوتیسم می توانند مشکلات حسی و همچنین رفتارهای گاه و بیگاه داشته باشند."

این مطالعه با عنوان "مطالعه اکتشافی کورتیزول مدفوع ، وزن و رفتار به عنوان معیارهای استرس و رفاه در گربه های پناهگاه در هنگام واگذاری به خانواده های کودکان مبتلا به اختلال طیف اوتیسم" در Frontiers in Veterinary Science منتشر شد.

به این وب سایت رای دهید