آیا سگها می توانند موز بخورند؟

آیا سگها می توانند موز بخورند؟

0 دیدگاه 21 شهریور 1400 چاپ خبر بازدید: 155
آیا سگها می توانند موز بخورند؟
سگها به طور طبیعی می خواهند غذا را با صاحبان خود تقسیم کنند ، اما وقتی صحبت از میوه می شود، بهتر است احتیاط کنید. خوردن برخی میوه ها می تواند برای سگ ها خطرناک باشد ، برخی از آنها به عنوان یک میان وعده سالم عمل می کنند ، در حالی که مصرف برخی دیگر بی خطر است اما عوارض جانبی نیز دارد.

به گزارش پایگاه خبری "دامپزشک"، نیوزویک گفت: علائم معمولی که هنگام مصرف، سگ از میوه هایی که برای سلامتی آنها خطرناک است رخ می دهد، شامل استفراغ و اسهال است. کلاین می گوید: در موارد بدتر، مانند مسمومیت با سیانید، این می تواند شامل مشکل در تنفس، گشادی مردمک ها، قرمز شدن لثه ها یا حتی نارسایی کلیه باشد. AKC خاطرنشان می کند که سیانور اگر به مقدار کافی مصرف شود، می تواند کشنده باشد.

وی به مالکان هشدار داد که باید مراقب میوه هایی باشند که دارای چاله هستند ، زیرا آنها می توانند باعث خفگی یا انسداد روده حیوان خانگی شما شوند، به ویژه چاله های آلو و هلو، که حاوی سیانید سمی نیز هستند.

مایکل سان فیلیپو ، به نیوزویک گفت: مهم است که میوه ها در قسمت های کوچک و به اندازه یک لقمه به سگ داده شوند و هسته ها ، ساقه ها ، پوست و دانه های آن برداشته شود.

سخنگوی AVMA افزود: میوه ها فقط باید به عنوان "درمان ویژه" داده شوند ، زیرا سگها بیشتر نیازهای تغذیه ای را از رژیم غذایی معمولی خود دریافت می کنند. موز که سرشار از پتاسیم ، ویتامین B6 ، ویتامین C و همچنین بیوتین و مس است ، برای سگ ها بی خطر است.

AKC می گوید، موز توسط برخی از دامپزشکان به عنوان جایگزینی سالم، از غذاهای چرب و شور برای سگ توصیه می شوند. با این حال ، صاحبان باید مراقب پوست موز باشند. در حالی که پوست موز برای سگ ها سمی نیستند، هضم آنها سخت است و ممکن است باعث انسداد شود. تغذیه بیش از حد موز به توله سگ شما می تواند باعث ناراحتی معده شود. موز همچنین باید به دلیل داشتن قند زیاد فقط در حد اعتدال مصرف شود.

موز توسط برخی از دامپزشکان به عنوان یک درمان سالم برای سگ ها توصیه می شود.

به این وب سایت رای دهید