گوشت گیاهی

گوشت گیاهی

0 دیدگاه 21 شهریور 1400 چاپ خبر بازدید: 158
گوشت گیاهی
یک مطالعه جدید نشان می دهد که خوردن گوشت های گیاهی پنج بار در هفته برای بهبود سلامت روده و تغییر تعادل باکتری در بدن از "ناسالم" به "سالم" کافی است ، که به نوبه خود به جلوگیری از بیماری کمک می کند.

به گزارش پایگاه خبری "دامپزشک"، یک مطالعه جدید نشان داده است که تعویض پنج وعده غذایی با محوریت گوشت در هفته با جایگزین های گیاهی، تأثیر شگفت انگیزی بر روی باکتری های روده شما دارد.

محققانی که این مطالعه را انجام دادند ، تغییرات مفیدی را در میکروبیوم مشاهده کردند. تحقیقات قبلی نشان می دهد می تواند از چاقی، بیماری های قلبی عروقی، دیابت و بیماری های التهابی روده در بین سایر بیماری های مرتبط با التهاب و سلامت روده جلوگیری کند. جایگزین های گوشتی گیاهی می توانند به تغییر میکروبیوم کمک کنند.

بر همین اساس، Toribio-Mateasمی افزاید، که بهترین رژیم غذایی آن است که سرشار از غذاهای گیاهی کامل باشد، اما این جایگزین های محبوب گوشتی می تواند گامی در این زمینه باشد و سلامت روده را بهبود بخشد. بوتیرات وزن بدن را تنظیم می کند ، از دیابت جلوگیری می کند و سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند

میکروب های روده ما فیبر را در غذاها تخمیر می کنند تا اسیدهای چرب زنجیره کوتاه (SCFAs)تولید کنند. اینها اسیدهای چرب با کمتر از 6 اتم کربن هستند که با تخمیر فیبرهای روده "خوب" در روده بزرگ تولید می شوند.

بوتیرات منبع اصلی انرژی برای سلولهای روده بزرگ است که باعث حفظ سلامت روده و جلوگیری از التهاب می شود. علاوه بر این ، تحقیقات نشان می دهد که تولید کافی بوتیرات وزن و انرژی بدن را تنظیم می کند ، از چاقی ، دیابت و کبد چرب جلوگیری می کند و سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند. یک SCFA خاص ، بوتیرات ، نقش مهمی در افزایش سلامت و مبارزه با بیماری ها دارد.

این علم به مزایای میوه ، سبزیجات ، غلات کامل ، حبوبات و غیره اشاره می کند ، اما هنوز در مورد اینکه آیا گیاهخواری بهتر است یا خیر به نتیجه کامل نرسیده است.

به این وب سایت رای دهید