لاک پشت های خانگی چه می خورند؟

لاک پشت های خانگی چه می خورند؟

0 دیدگاه 24 شهریور 1400 چاپ خبر بازدید: 473
لاک پشت های خانگی چه می خورند؟
لاک پشت ها، حیوانات خانگی بی نظیری هستند که مراقبت و تماشای آنها سرگرم کننده است.

به گزارش پایگاه خبری "دامپزشک"، مراقبت از لاک پشت حیوان خانگی به اندازه سگ و گربه آموزش لازم ندارد، اما لاک پشت ها نیازهای خاصی مانند: مخازن با اندازه مناسب ، نور UVB و نوع رژیم غذایی مناسب دارند. بدون برنامه تغذیه مناسب ، لاک پشت شما ممکن است مریض شود یا بمیرد ، بنابراین مهم است که بفهمید چه غذایی برای خوردن به او بدهید، و هر چند وقت یکبار،در صورت عدم غذا خوردن چه باید بکنید.

رژیم لاک پشت: رژیم غذایی مناسب برای لاک پشت شما بستگی به اندازه ، گونه ، سن ، محل زندگی و سایر جزئیات دارد. لاک پشت های حیوان خانگی همه چیز خوار هستند ، به این معنی که آنها هم گوشت و هم گیاهان را می خورند. رژیم معمولی لاک پشت حیوان خانگی باید شامل محصولات حیوانی ، سبزیجات و میوه ها باشد. لاک پشت های جوانتر بین 7 تا 10 سال معمولاً به سهم بیشتری از غذاهای منبع حیوانی نیاز دارند. درصد غذاهای حیوانی و گیاهی مورد نیاز لاک پشت حیوان خانگی شما به نوع آنها بستگی دارد.

منابع غذایی: حیوانات منابع غذایی حیوانی برای لاک پشت ها می تواند شامل غذاهای فرآوری شده از حیوانات خانگی مانند ساردین خشک شده ، گلوله های لاک پشت و ماهی قزل آلا باشد. همچنین می توانید به آنها مرغ پخته ، گوشت گاو و بوقلمون بدهید. طعمه زنده می تواند شامل پروانه ، جیرجیرک ، میگو ، ماهی تغذیه کننده و کرم باشد. مطمئن شوید که حشرات را از یک حیوان خانگی یا یک مزرعه توسعه نیافته تهیه می کنید یا خودتان آنها را پرورش می دهید تا از کیفیت و ایمنی آنها اطمینان حاصل کنید.

منابع غذایی گیاهی: منابع غذایی گیاهی برای لاک پشت حیوان خانگی شما بیشتر باید سبزیجات برگ دار مانند، قاصدک و خردل باشد. برخی از این سبزیجات مانند پیازچه ، جعفری و اسفناج حاوی مقادیر زیادی مواد شیمیایی به نام اگزالات هستند که باید از مصرف آنها خودداری کنید. میوه ها می توانند شامل سیب ، طالبی ، موز ، انواع توت ها و انبه باشند. همچنین می توانید آنها را از گیاهان آبزی غیر سمی مانند سنبل آبی ، کاهو آب و اردک تغذیه کنید.

هر یک یا دو روز یکبار به یک لاک پشت بزرگسال و یک تا دو بار در روز به یک بچه لاک پشت نوجوان غذا دهید ، مقدار غذایی که به لاک پشت حیوان خانگی خود می دهید بستگی به نوع آن دارد. به عنوان یک قاعده کلی ، به ویژه برای گلوله ها و سایر غذاهای غیر زنده ، فقط اجازه دهید لاک پشت شما تا جایی که می تواند در عرض 20 دقیقه غذا بخورد و سپس باقی مانده آن را بردارید.

انواع مختلف لاک پشت ها نیازهای غذایی متفاوتی دارند. درباره نیازهای تغذیه ای گونه های لاک پشت خود تحقیق کنید و در صورت هرگونه سوال یا نگرانی با دامپزشک خود تماس بگیرید.

به این وب سایت رای دهید