کم آبی در گربه ها

کم آبی در گربه ها

0 دیدگاه 25 شهریور 1400 چاپ خبر بازدید: 137
کم آبی در گربه ها
کم آبی در گربه ها، زمانی اتفاق می افتد که مایعات بیش از حد از بدن گربه خارج شود. وقتی این اتفاق می افتد ، فقط کم آبی نیست. همچنین از دست دادن برخی مواد معدنی ضروری در بدن آنها مانند کلرید ، سدیم و پتاسیم است.

به گزارش پایگاه خبری "دامپزشک"، آب برای سلامتی گربه ضروری است. به حفظ سلامت آن و جایگزینی مایعاتی که از طریق ادرار و مدفوع از دست می دهند ، کمک می کند. آب همچنین برای گردش خون ، هضم و دفع گربه ضروری است. اگر کم آبی بدن در گربه شما درمان نشود ، این وضعیت می تواند منجر به سایر نگرانی های شدید پزشکی شود.

علت کم آبی بدن گربه ها چیست؟

کم آبی بدن در گربه ها معمولاً به دلیل عدم نوشیدن آب کافی توسط گربه یا از دست دادن بیش از حد آب ایجاد می شود. گربه ها همچنین می توانند با تعریق مقدار کمی از پنجه های خود رطوبت خود را از دست بدهند ، اما این معمولاً باعث از دست دادن شدید آب نمی شود. کم آبی بدن می تواند توسط عوامل مختلفی مانند:دیابت، اسهال، تب،گرمازدگی،هوای گرم یا گرمای بیش از حد،ضربه،استفراغ

برای کمک به حفظ سلامتی گربه ، اطمینان حاصل کنید که آنها همیشه می توانند هر روز به آب تازه در یک کاسه تمیز دسترسی داشته باشند. گربه شما به مقدار روزانه 3.5 تا 4.5 اونس آب به ازای هر 5 پوند وزن بدن خود نیاز دارد.

برخی از علائم کم آبی بدن در گربه ها عبارتند از:

  • از دست دادن انرژی
  • تنبلی
  • امتناع از خوردن
  • چشمهای گود رفته
  • لثه های چسبناک و خشک

اطمینان حاصل کنید که گربه شما به اندازه بخشی از رژیم غذایی روزانه خود آب کافی دریافت می کند .

به این وب سایت رای دهید