توله سگ چگونه اجتماعی شود؟

توله سگ چگونه اجتماعی شود؟

0 دیدگاه 27 شهریور 1400 چاپ خبر بازدید: 165
توله سگ چگونه اجتماعی شود؟
معاشرت با توله سگ شما به این معنی است که به آنها یاد دهید رفتارهای خوبی در اطراف حیوانات و انسان های دیگر داشته باشند. اجتماعی شدن به توله سگ شما کمک می کند تا در محیط های جدید راحت باشد و آنها را در شرایط جدید مطمئن نگه می دارد.

به گزارش پایگاه خبری "دامپزشک"، سه ماه اول زندگی توله سگ شما برای رشد آنها اهمیت دارد. در این ماهها میل به اجتماعی بودن بیشتر از ترس آنهاست. توله سگ ها می توانند تجربیات جدید را به بهترین وجه در سن 3 تا 12 هفته انجام دهند. پس از آن مرحله ، آنها در مورد چیزهای جدیدی که قبلاً با آنها روبرو نشده اند محتاط می شوند.

توله سگ ها می توانند کلاسهای معاشرت را از 7 تا 8 هفته شروع کنند. دامپزشکان حداقل یک دوره واکسن را 7 روز قبل از معاشرت و اولین دور کرم زدایی توصیه می کنند.

پس از 12 تا 14 هفته اول زندگی توله سگ شما ، معاشرت مداوم و آشنایی با محیط های جدید مهم است. این رفتار خوب را تقویت می کند. حفظ محیط مثبت برای توله سگ ها مهم است که هنگام یادگیری چیزهای جدید احساس امنیت کنند.

یک توله سگ با روابط اجتماعی خوب، یک سگ امن و آرام ایجاد است. اگر توله سگ شما در شرایط مختلف بسیار راحت است ، کمتر احتمال دارد در لحظات ترس از پرخاشگری استفاده کند. معاشرت نکردن توله سگ شما می تواند در آینده منجر به موقعیت های خطرناک شود.

روشهای متفاوتی برای معاشرت توله سگ وجود دارد: در خانه ، در کلاسها ، و یا هنگام بازی توله سگ. معاشرت با توله سگ جدید شما بیش از ملاقات با افراد و سگ های جدید نیاز دارد. توله سگ شما باید در معرض دید ، صداها و بافت های جدید قرار گیرد. اجازه دادن به کودکان برای بازی با توله سگ شما ، در محیطی کنترل شده ، به توله سگ شما نیز کمک می کند.

سعی کنید هنگام معرفی توله سگ خود به سگهای بزرگتر ، به خود استرس وارد نکنید ، زیرا توله سگ شما می تواند این کار را انجام دهد. توله سگ شما احساس خستگی کرد ممکن است در آینده واکنش ترسناکی به گروه ها یا محیط های بزرگ نشان دهد.

اگر توله سگ شما در هنگام معاشرت علائم ترس یا استرس را نشان داد ، آنها را از موقعیت دور کنید. آهسته کار کردن و معرفی محرک های مختلف به توله سگ شما کمک می کند تا نحوه برخورد با شرایط را بیاموزد. اگر توله سگ شما در هر شرایطی ، حتی در تجربه های آرام و کنترل شده ، ترس نشان می دهد ، ممکن است بخواهید از دامپزشک راهنمایی بگیرید.

کلاسهای توله سگ یک راه عالی برای توله سگ شما است تا مهارتهای اولیه اطاعت را بیاموزد و با توله سگهای دیگر معاشرت کند. تمرکز کلاس ها بر تقویت مثبت است و به شما امکان می دهد در فرایند آموزش مشارکت داشته باشید. این کلاسها به توله سگ شما اجازه می دهد طیف وسیعی از تعاملات را داشته باشد و با افزایش سن برای رشد آنها مفید باشد.

خطر ابتلا به بیماری عفونی توله سگ شما قبل از 16 هفته افزایش می یابد. این نیز بهترین دوره زمانی برای معاشرت آنها است. توله سگ شما تا زمانی که تمام واکسیناسیون های خود را دریافت نکرده باشد به طور کامل محافظت نمی شود. اما مهم است که آنها را به شیوه ای ایمن قبل از آن اجتماعی کنیم.

منتظر نباشید تا آنها کاملاً واکسینه شوند ، زیرا در این صورت بهترین فرصت را برای از دست دادن آنها در شرایط نامشخص از دست خواهید داد. تا زمانی که توله سگ شما به طور کامل واکسینه نشده است ، از پارک سگ ها ، سواحل و پارک های محله خودداری کنید.

به گفته انجمن دامپزشکی رفتار حیوانات آمریکا ، علت شماره یک مرگ سگهای زیر سه سال مسائل رفتاری است نه بیماریهای عفونی.

به این وب سایت رای دهید