خرگوشهای خانگی چقدر عمر می کنند؟

خرگوشهای خانگی چقدر عمر می کنند؟

0 دیدگاه 1 مهر 1400 چاپ خبر بازدید: 482
خرگوشهای خانگی چقدر عمر می کنند؟
خرگوشها حیوانات خانگی بسیار محبوبی هستند و طول عمر آنها در طول سالها به دلیل کیفیت مراقبت هایی که از صاحبانشان دریافت می شود ، افزایش یافته است.

به گزارش پایگاه خبری "دامپزشک"، ما می دانیم که بسیاری از عوامل می توانند بر طول عمر حیوان خانگی تأثیر بگذارند و خرگوش ها نیز از این قاعده مستثنی نیستند. در حالی که عمر متوسط ​​خرگوش خانگی حدود 5 تا 10 سال است ، برخی از نژادهای خرگوش خانگی بیشتر از بقیه زندگی می کنند. درست مانند سگها ، نژادهای خرگوش کوچک یا کوتوله بیشتر از نژادهای غول پیکر عمر می کنند. خرگوش های کوتوله ، سن مینی لوپ ها و خرگوش های کوچک دیگر معمولاً دو رقمی هستند ، در حالی که نژادهای بزرگ مانند لوپ فرانسوی و خرگوش درشت فلاندر این گونه نیستند.

سلامت خرگوش و طول عمر

خرگوش ها ممکن است دچار بیماری شوند یا به انگل مبتلا شوند ، و اگر درمان نشوند ، این نگرانی ها ممکن است عمر خرگوش شما را کوتاه کند. رعایت بهداشت خوب با شستن دستان خود قبل و بعد از دست زدن به خرگوش و همچنین نظافت منظم قفس ، راههای خوبی برای حفظ سلامت خرگوش است. معاینات منظم با دامپزشک نیز به شما کمک می کند تا مشکلاتی را که خرگوش شما قبل از اینکه برای انجام هر کاری دیر شود ایجاد کند ، درگیر کند.

عقیم سازی

عقیم سازی خرگوش نیز می تواند به افزایش طول عمر آن کمک کند. 1 خرگوش ماده مستعد ابتلا به سرطان پستان و رحم و خرگوشهای نر می توانند به سرطان بیضه مبتلا شوند. با عقیم سازی خرگوش ، احتمال ابتلا به سرطان در خرگوش خود را به شدت کاهش می دهید و در نتیجه شانس زندگی طولانی مدت را افزایش می دهید.

خرگوش ها ، در حالی که قادر به زندگی در داخل یا خارج از خانه هستند ، به مناطق وسیعی مانند اتاق خواب برای تماس با خود و همچنین اسباب بازی ، چیزهایی برای جویدن و وسایلی برای بازی نیاز دارند. 

همچنین ایجاد یک خانه آرام برای خرگوش شما بسیار مهم است. استرس شدید می تواند باعث مرگ خرگوش شما شود. طعنه زدن توسط گربه یا سگ ، گرفتن او توسط کودک یا صدمه زدن می تواند خرگوش شما را دچار شوک کرده و بمیرد.

تغذیه خرگوش و طول عمر

یک خرگوش، درست مانند هر حیوان دیگری ، نیازهای تغذیه ای خاصی دارد و ما می دانیم که آنچه به خرگوشهای خانگی خود می خوریم ، بر طول عمر آنها تأثیر مستقیم دارد. تغذیه با سلامت کلی یک خرگوش هماهنگ است و اگر ویتامین ها ، مواد معدنی ، فیبر و سایر مواد لازم را در رژیم غذایی خود دریافت نکند ، سالم نخواهد بود و بنابراین زندگی طولانی نخواهد کرد.

قدیمی ترین خرگوش ثبت شده

بر اساس رکوردهای گینس ، مسن ترین خرگوشی که تا کنون زندگی کرده ، خرگوشی وحشی به نام فلوپسی بوده که هنگام مرگ کمی بیش از 18 سال سن داشته است. سن اکثر خرگوش ها دو رقمی نمی شوند ، بنابراین داشتن یک خرگوش نوجوان به عنوان یک صاحب حیوان خانگی یک موفقیت محسوب می شود.

به این وب سایت رای دهید