مراقبت از سگ های سالمند

مراقبت از سگ های سالمند

0 دیدگاه 3 مهر 1400 چاپ خبر بازدید: 144
مراقبت از سگ های سالمند
مراقبت از یک سگ سالخورده در مقایسه با روزهایی که او جوان و سرحال بود ، ملاحظات متفاوتی می طلبد. بنابراین ، آگاهی از محدودیت های سگ شما اولین قدم مهم در اطمینان از طلایی بودن باقیمانده سالهای عمر او است.

به گزارش پایگاه خبری "دامپزشک"، سگها با افزایش سن هم از نظر جسمی و هم از نظر روحی تحلیل می روند. و برای نگهداری آنها باید نکات زیر را در نظر گرفت.

ویزیت دامپزشک برای سگ سالمند

یکی از مهمترین ها، برنامه ریزی ویزیت منظم دامپزشکی است. به طور کلی، ما توصیه می کنیم که حیوانات خانگی سالمند هر شش ماه یکبار معاینه شوند. سگها بسیار سریعتر از انسانها پیر می شوند.

وزن مناسب و ورزش برای سگ مسن

حفظ وزن مناسب بدن و انجام ورزش منظم و مناسب سن برای حیوان خانگی شما نیز مهم است. درد مفاصل ، آرتروز ، مشکل در تنفس و تحریکات پوستی تنها برخی از مشکلاتی هستند که همزمان با چاقی در سگ ها وجود دارد. در مورد رژیم تناسب اندام یک سگ بزرگ ، ورزش منظم برای هر دو سیستم عصبی و اسکلتی عضلانی مفید است. برای جلوگیری از بدتر شدن تحرک و درد ، حتماً با دامپزشک خود در مورد میزان فعالیتی که برای سگ شما مناسب است صحبت کنید.

سگ مسن خود را راضی نگه دارید

شما حیوان خانگی خود را بهتر از هر کسی می شناسید، در مورد راحت و راضی نگه داشتن سگ خود بسیار محتاط باشید. این ممکن است به معنای کنار گذاشتن پیاده روی های طولانی و در عوض انتخاب پیاده روی های کوتاه و چرت های بیشتر باشد.

به این وب سایت رای دهید