آب مروارید در سگ ها

آب مروارید در سگ ها

0 دیدگاه 3 مهر 1400 چاپ خبر بازدید: 180
آب مروارید در سگ ها
اگر نگران این هستید که سگ شما ممکن است آب مروارید داشته باشد ، از دامپزشک خود وقت بگیرید. دامپزشک چشم سگ شما را به طور کامل بررسی می کند. با استفاده از یک نور روشن و یک لنز ذره بین ، دامپزشک می تواند آب مروارید را که تازه در حال شکل گیری است یا نابالغ است و هنوز روی بینایی سگ شما تأثیر نگذاشته است ، تشخیص دهد.

به گزارش پایگاه خبری "دامپزشک"، آب مروارید می تواند بسیار آهسته یا تقریباً یک شبه ایجاد شود. احتمالاً در مراحل اولیه متوجه هیچ تغییری در سگ خود نخواهید شد، اما هنگامی که آب مروارید بالغ شد (به طور کامل مانع از انتقال نور به شبکیه چشم می شود)، او کور خواهد شد. ممکن است به دیوارها یا مبلمان برخورد کند، در مورد پله ها مطمئن نباشد و در یافتن ظرف غذا و آب مشکل داشته باشد. با این حال ، سگها بسیار سازگار هستند و به زودی عملکرد بدون دید را نیز یاد می گیرند. در حقیقت، اگر آب مروارید به آرامی ظاهر شود، ممکن است حتی متوجه کور شدن سگ خود نشوید.

علل آب مروارید در سگ ها

آب مروارید اغلب ارثی است. در حقیقت، بیش از 100 نژاد سگ دارای برخی از آب مرواریدهای ارثی هستند. اگر سگ شما جهش ژنی را حمل کند ، خطر ابتلا به آب مروارید در او افزایش می یابد.

 علت شایع دیگر آب مروارید، دیابت است. تقریباً همه سگ های دیابتی ظرف یک سال پس از تشخیص دچار آب مروارید می شوند. سطح بالای قند خون تعادل آب را در عدسی و آب مروارید تغییر می دهد. اغلب ، آب مروارید دیابتی بسیار سریع ظاهر می شود و سگ بین یک یا دو روز بینایی خود را از دست می دهد .آنتی اکسیدان های خوراکی ممکن است مشکل دید را به تاخیر بیندازند، بنابراین با دامپزشک خود در مورد آنچه او توصیه می کند صحبت کنید.

جراحی برای همه سگ ها گزینه مناسبی نیست. گاهی اوقات سگ دچار التهاب در چشم ، گلوکوم یا آسیب شبکیه می شود که بعید به نظر می رسد جراحی موفقیت آمیز باشد.

درمان آب مروارید

علاوه بر این ، گاهی اوقات یک سگ دچار بیماری دیگری می شود (به عنوان مثال بیماری کلیوی یا قلبی) که آنقدر بد است که بیهوشی را بسیار خطرناک می کند. در این صورت ممکن است قطره های چشمی ضد التهابی برای مدت طولانی برای کنترل التهاب تجویز شود. اگرچه این قطره ها آب مروارید را به طور مستقیم درمان نمی کنند یا بینایی را بر نمی گردانند ، اما می توانند آب سیاه ناشی از لنز را به تأخیر انداخته یا از آن جلوگیری کنند. می توان از قطره های چشمی دیگر برای مدیریت آب سیاه استفاده کرد، اما کنترل این بیماری به مرور دشوار است.

به طور خلاصه: اگر نگران آب مروارید در سگ خود هستید ، با دامپزشک خود مشورت کنید. اگر جراحی یک گزینه باشد ، انجام زودتر آن سختی و خطرات را به حداقل می رساند. حتی اگر جراحی یک گزینه نباشد ، استفاده از داروهای مناسب برای سگ به حداقل رساندن عوارض مرتبط کمک می کند. و اگر نمی توان به سگ خود در جراحی کمک کرد ناامید نشوید. او ممکن است کمی بیشتر به راهنمایی نیاز داشته باشد ، اما همچنان می تواند زندگی فوق العاده ای داشته باشد.

به این وب سایت رای دهید