مراقبت های دامپزشکی برای سگ ها

مراقبت های دامپزشکی برای سگ ها

0 دیدگاه 3 مهر 1400 چاپ خبر بازدید: 320
مراقبت های دامپزشکی برای سگ ها
مراقبت منظم دامپزشکی جزء اساسی سلامت حیوان خانگی شما است.

به گزارش پایگاه خبری "دامپزشک"، موارد زیر دستورالعمل مراقبت دامپزشک از سگ ها در هر مرحله زندگی حیوان است:

سه هفته ای

توله سگ ها باید در سن تقریباً سه هفتهگی به دامپزشک مراجعه کنند تا آزمایش فیزیکی و مدفوع انگل های روده انجام شود. در آنجا ، می توانید در مورد واکسن هایی که در آینده مورد نیاز است ، نحوه پیشگیری از بیماری ، زمان انجام عمل جراحی عقیم سازی و نحوه تغییر رژیم غذایی از مادر به وعده غذایی صحبت کنید.

شش تا هشت هفته ای

در شش تا هشت هفته ، توله سگ ها شروع به واکسیناسیون می کنند. بسته به زمان شروع واکسن ها و خطر درک شده برای حیوان ، می توان هر سه تا چهار هفته یکبار واکسن ها را تزریق کرد. اگر داروهای پیشگیری کننده از کرم قلب در ناحیه شما مورد نیاز است ، باید آن را نیز شروع کنید.

در این مرحله توله سگ باید حداقل دو پوند وزن داشته باشد.

12 هفته ای

در هفته 12 ، توله سگ شما باید آزمایش انگل انجام دهد. بسته به محل زندگی و قوانین محلی ، واکسن هاری باید بین 12 تا 16 هفته انجام شود. در حین مراجعه به دامپزشک ، توله سگ خود را از زمین بلند نگه دارید. در هفته 16 ، دامپزشک سومین و آخرین مجموعه عکسبرداری را انجام می دهد. برخی از سگها (بیشتر سگهای سیاه و برنزه مانند روتوایلر و دوبرمنز) در سن 20 هفتگی به واکسن اضافی نیاز دارند.

مراقبت سالانه دامپزشک از سگ ها

پس از ویزیت چهار ماهه ، سگ شما باید سالانه توسط دامپزشک برای معاینه فیزیکی ، واکسن ، آزمایش انگل ، بررسی دندان و هرگونه آزمایش خون مورد نیاز یا آزمایش های دیگر که دامپزشک توصیه می کند ، ملاقات کند. سگهای مسن ممکن است نیاز به دفعات بیشتری داشته باشند.

علاوه بر این که سگ خود را برای معاینه سالانه می برید ، باید او را پیش دامپزشک نیز ببرید ، اگر:

او توله سگ است و وزن اضافه نمی کند.

او بی حال است ، یا در حال کاهش یا افزایش وزن است.

به نظر می رسد او کمی ناراحتی دارد.

متوجه تغییر رفتار او می شوید.

متوجه تغییراتی در سلامت عمومی او می شوید. به عنوان مثال ، چشمانش روشنایی خود را از دست داده اند یا کتش درخشندگی خود را از دست داده است.

به این وب سایت رای دهید