چرا برخی از سگ ها و گربه ها خجالتی هستند؟

چرا برخی از سگ ها و گربه ها خجالتی هستند؟

0 دیدگاه 3 مهر 1400 چاپ خبر بازدید: 157
چرا برخی از سگ ها و گربه ها خجالتی هستند؟
بسیاری از سگ ها و گربه ها می ترسند زیرا ، به عنوان توله سگ یا بچه گربه ، از تجربه های مناسب کافی برخوردار نبوده اند.ترس می تواند از منابع مختلف ناشی شود ، از جمله ژنتیک و تجربیات بد قبلی.

به گزارش پایگاه خبری "دامپزشک"، وقتی توله سگ ها و بچه گربه ها بسیار جوان هستند، در زندگی یک مرحله یادگیری را پشت سر می گذارند. این دوره زمانی شروع می شود که آنها حدود سه هفته سن دارند و بین چهار تا پنج ماهگی برای توله سگ ها و برای بچه گربه ها، حدود 12 تا 14 هفته به پایان می رسد. . در طول این مدت، توله سگ ها و بچه گربه ها با بسیاری از تجربیات امن و شاد با افراد غریبه ، صداها ، اشیاء ، مکان ها و سایر حیوانات، می تواند راه زیادی برای جلوگیری از خجالتی بودن آنها در طول عمرشان باشد.

ما باید بتوانیم زبان بدن آنها را بخوانیم تا تشخیص دهیم که آنها سعی دارند چه چیزی را با ما در میان بگذارند ، اما این امر به ویژه در مورد حیوانات خجالتی اهمیت دارد. خواندن زبان بدن برای بیان احساس سگ یا گربه برای کمک به آنها بسیار مهم است. 

نحوه کار با کمرویی در حیوانات خانگی

هنگام کار با سگ یا گربه خجالتی، اجازه دهید آنها با سرعت خود پیشرفت کنند. هل دادن حیوانات خانگی بی میل به موقعیت هایی که می ترسند، نه تنها برای حیوان بسیار ترسناک است، بلکه می تواند ترس را بسیار بدتر کند و همچنین خطر رسیدن آنها به جایی را که به شدت ترسیده و پرخاش می کنند ، افزایش دهد. برخی از سگ ها و گربه های خجالتی اگر بیش از حد تحت فشار قرار گیرند گاز می گیرند.

اگر به تازگی حیوان خانگی خجالتی را به فرزندی پذیرفته اید ، فضای شخصی خود را به او بدهید، بگذارید او با صداها و بوهای خانه هماهنگ شود. ممکن است زمان بر باشد ، اما سرانجام اکثر سگ ها و گربه های خجالتی برای پیاده روی های کوتاه بیرون می روند. اگر سگ یا گربه ای دارید که آنقدر می ترسد که به هر دلیلی از مخفیگاه خود بیرون نیاید، با یک متخصص رفتار مبتنی بر رابطه مشورت کنید.

هنگامی که حیوان با ترس و وحشت بیرون می رود ، از غذا برای کمک به او در ایجاد ارتباطات شاد با مکان ها ، افراد ، صداها و مناظر جدید استفاده کنید. اگر او غذا را از دست شما نمی گیرد.

برخی از حیوانات خانگی که با مردم خجالتی هستند ممکن است با سگ ها و گربه های دیگر راحت و حتی بازیگوش باشند. برخی از سگهای ساکت با خوشحالی با دوست سگ خود قدم می زنند.

احتیاط در مورد فرار حیوان

افرادی که سگ یا گربه خجالتی دارند باید در مورد احتمال فرار بسیار مراقب باشند، بخش بزرگی از ایمن نگه داشتن سگ و گربه خجالتی ایجاد محیطی است تا آنها نتوانند فرار کنند.

همچنین فرار سگ یا گربه خجالتی هنگام حمل آنها ، به ویژه به خانه جدید ، بسیار زیاد است ، بنابراین آنها باید داخل یک جعبه بسته باشند. البته همه حیوانات خانگی باید ریز تراشه و شناسنامه مناسب داشته باشند ، اما توصیه می شود سگ یا گربه ای خجالتی که در معرض خطر خاصی برای فرار است را با GPS یا سایر دستگاه های ردیابی کنترل کنید تا در صورت فرار حیوان راحتتر پیدا شود.

علاوه بر این ، هنگام راه رفتن یک حیوان خانگی خجالتی با بند ، از یک مهار یا وسیله مهار بسیار ایمن با یک گیره ایمنی پشتیبان استفاده کنید.

و هنگامی که اعتماد آنها را جلب کردید ، می دانید که سگ ها یا گربه های خجالتی می توانند مانند سایر حیوانات خانگی محبت آمیز باشند.

به این وب سایت رای دهید