چرا سگ من بو می دهد؟

چرا سگ من بو می دهد؟

0 دیدگاه 6 مهر 1400 چاپ خبر بازدید: 211
چرا سگ من بو می دهد؟
اغلب از دامپزشکان این سوال مطرح می شود که "چرا بوی بد سگ من می آید؟" مردم اغلب این مشکل شرم آور را به گردن خود می اندازند و تصور می کنند که به درستی از حیوانات خانگی خود مراقبت نمی کنند. در واقع ، دلایل متعددی وجود دارد که باعث می شود برخی از سگ ها بوی مشخصی داشته باشند.

به گزارش پایگاه خبری "دامپزشک"، برخی دلایل بوی بد سگ واضح است. بسیاری از سگها دوست دارند در مدفوع و مواد مرده غلت بزنند. ممکن است شما شاهد این رویداد نباشید اما بوی آن غیرقابل انکار است. معمولاً حمام کردن خوب سگ، مشکلات مربوط به غلتیدن وسایل بد بو را برطرف می کند. برای سگهایی که با اسنکانیک روبرو هستند ، چندین اسپری اسکانک وجود دارد ، اما یک حمام کامل برای شستن روغن ها از روی بدن و پس از آن نوعی شستشوی اسیدی با استفاده از سرکه رقیق یا سس گوجه فرنگی می تواند مفید باشد.

مسائل دیگری نیز وجود دارد که به راحتی نمی توان آنها را تشخیص داد. اصول اولیه بوی بد سگ بسیار ساده است. به طور کلی نوعی عفونت وجود دارد ، تغییر در ترکیب پوست یا تغییر در میزان ترشحات ایجاد شده توسط پوست. مشکل این است که بفهمید دقیقاً فرایند بیماری زمینه ای چیست که باعث این تغییرات پوستی می شود.

سگهایی که آلرژی دارند

آلرژی ها معمولاً متفاوت از حیوانات خانگی بر روی انسان تأثیر می گذارند. در انسان ، آلرژی باعث خارش ، آبریزش چشم و عطسه می شود ، اما در سگها اغلب خود را به صورت مشکلات پوستی نشان می دهند.

سگها ممکن است به چیزی در غذای خود یا چیزی در محیط حساسیت داشته باشند. مواد حساسیت زایی که سگ در معرض آنها قرار دارد باعث ایجاد واکنش التهابی در پوست می شود. مجموعه ای از حوادث منجر به خارش شدید سگ می شود ، با تحریک کننده اصلی باعث ایجاد التهاب همراه با خراش ثانویه و در نهایت ضربه ناشی از خراش سگ می شود. نتیجه تغییرات پوستی است که در صورت خفیف و یا برای مدت کوتاهی وجود دارد ، اغلب بدون توجه یا درمان باقی می ماند. اما اگر آنها ادامه پیدا کنند یا بدتر شوند ، باعث التهاب پوست می شوند. پوست ضخیم تر می شود ، عفونت های ثانویه ایجاد می شود و سپس پوست مقدار بیشتری ترشح چربی و آب تولید می کند.

شما می توانید به نوعی ببینید این به کجا می رود. پوست ضخیم ، ترشحات و عفونت همه با هم مخلوط می شوند و یک بوی بسیار بد ایجاد می کنند. فقط حمام کردن سگ کمکی نمی کند ، یا حداقل به مدت طولانی کمک نمی کند. بیماری یا بیماریهای زمینه ای نیاز به درمان دارند. درمان آلرژی از حوصله این بحث خارج است ، اما دامپزشک شما ممکن است مواردی مانند حمام دارویی ، آنتی بیوتیک ها ، داروهای ضد التهاب و درمان اولیه آلرژی ها مانند رژیم غذایی خاص یا تزریق واکسن حساسیت را تجویز کند.

عفونت های پوستی سگ

عفونت قارچی یکی دیگر از مشکلات زمینه ای رایج است که می تواند منجر به بوی بد پوست شود. مخمر ساکن معمولی پوست نیست ، گاهی اوقات مخمر در مکان هایی مانند چین های پوست یا گوش ها قرار می گیرد - مکانهایی که تیره و مرطوب باقی می مانند. با این حال ، اغلب ، مخمر می تواند به طور سیستماتیک پوست سگ را آلوده کند. این بیشتر در سگهایی که بر سیستم ایمنی خود استرس داشته اند دیده می شود ، اما هر سگی می تواند به این عفونت ها مبتلا شود.

پس از تشخیص عفونت قارچی توسط دامپزشک ، درمان ممکن است شامل حمام دارویی و داروهای خوراکی باشد. صبور باشید ، زیرا این نوع عفونت ممکن است هفته ها یا حتی ماه ها طول بکشد تا برطرف شود.

سبوره در سگ

حالا بیایید در مورد سبوره صحبت کنیم. سگهای مبتلا به سبوره دارای پوسته پوسته شدن بیش از حد پوست هستند. سبوره ممکن است خشک و پوسته پوسته یا روغنی و چرب باشد و اغلب در چین خوردگی های پوستی بدتر است.

دو نوع سبوره وجود دارد ، اولیه و ثانویه. با سبوره اولیه ، که اغلب مخصوص نژاد است و در سنین جوانی شروع می شود ، هیچ بیماری زمینه ای قابل شناسایی وجود ندارد. سبوره ثانویه زمانی رخ می دهد که بیماری دیگری باعث پوسته پوسته شدن و پوسته پوسته شدن بیش از حد پوست شود. تغییرات هورمونی ، آلرژی ، عفونت (از باکتری ها ، قارچ ها یا انگل ها) ، رژیم غذایی نامناسب ، چاقی و عوامل محیطی مانند تغییرات دما و رطوبت همه می توانند منجر به سبوره ثانویه شوند. 

هر دو سبوره اولیه و ثانویه با حمام دارویی درمان می شوند و همچنین برای هر یک از مشکلات اساسی ذکر شده در بالا درمان می شود. داروهای دیگر و مکمل های خاصی وجود دارد که می تواند کمک کننده باشد و درمان توسط یک دامپزشک برای هر سگ طراحی می شود.

 

به طور خلاصه ، احتمالاً متوجه شده اید که عفونت های باکتریایی و قارچی و آلرژی چندین بار ذکر شده است. نکته مهم در بیماری پوستی و بوی مزمن در سگ این است که بسیاری از مشکلات مختلف ممکن است به طور همزمان باشند و تعادل طبیعی را در پوست سگ از بین ببرند. نه تنها تشخیص ، بلکه درمان موفقیت آمیز نیز ممکن است زمان بر باشد.

به این وب سایت رای دهید