آموزش دستور

آموزش دستور "نشستن" به سگ

0 دیدگاه 7 مهر 1400 چاپ خبر بازدید: 352
آموزش دستور
آموزش نشستن به سگ می تواند بسیار ساده باشد. "بنشین" یک دستور اساسی مهم برای آموزش سگ است که هر سگ باید آن را بداند.

به گزارش پایگاه خبری "دامپزشک"، دستور نشستن، راهی است که به سگ شما کمک می کند کمی در یک مکان مستقر شود و به شما توجه کند. این آموزش همچنین می تواند زمینه را برای "ماندن" و سایر دستورات پیچیده تر فراهم کند. نکته اصلی این است که سگ شما کلمه را با عمل مرتبط کند. قبل از شروع ، مطمئن شوید که غذاهای آموزشی برای ارائه به سگ خود دارید. این غذاها باید نرم ، کوچک و برای سگ شما بسیار جذاب باشند. یک مکان آموزشی خصوصی و عاری از حواس پرتی مانند حیاط خلوت یا یک پارک آرام انتخاب کنید.

موقعیت مناسب نشستن را بشناسید

هنگامی که سگ شما در حالت نشسته صحیح قرار دارد ، ساق پا و قسمت پایینی آن محکم بر روی زمین است. در حالت ایده آل ، سگ شما تا زمانی که او را رها نکنید می نشیند (برخی از مربیان از کلمه "OK" به عنوان نشانه نشستن استفاده می کنند) ، اما گاهی اوقات این رفتار تا زمانی که سگ "ماندن" را یاد نگرفته باشد ، مشخص نمی شود. برنامه ریزی کنید که هفته ای 5 تا 10 دقیقه را برای کار بر روی این آموزش اختصاص دهید.

توجه سگ خود را جلب کرده و به سگ خود نشان دهید که یک خوراکی در دست دارید. درمان را درست بالای بینی سگ خود نگه دارید (خیلی بلند نباشد یا سگ شما ممکن است بپرد). غذ را به سمت گوش سگ خود ببرید و آن را نزدیک سر نگه دارید  ممکن است در ابتدا بینی سگ شما ظاهر شود تا از دستور پیروی کند ، اما اکثر سگها وقتی به غذا رسیدند به نقطه خاصی می نشینند. بلافاصله سگ خود را با نوازش و تحسین مورد پسند خود قرار دهید.

تکرار کلمه

این مراحل را تکرار کنید تا زمانی که سگ شما با دیدن غذای بالای بینی خود بنشیند. در مرحله بعد ، کلمه راهنما را اضافه کنید: نام سگ خود را به همراه کلمه "بنشینید" بگویید ، در حالی که غذا را در حالت قبلی نگه دارید ، به وضوح بیان شود. چندین بار این کار را تکرار کنید ، هر بار از کلمه "نشستن" استفاده کنید و به تدریج حرکت دست را کنار بگذارید (همچنان از درمان استفاده کنید ، فقط حرکت را به تدریج از بین ببرید).

به تمرین ادامه دهید

جلسات کوتاه آموزشی را در طول روز در مکانهای مختلف ، چه در داخل خانه و چه در خارج از منزل برگزار کنید.

مشکلات و اثبات رفتار

اگر سگ شما پس از چند بار تلاش به تنهایی نمی نشیند ، از هل دادن او به حالت نشسته خودداری کنید. همچنین از فریاد یا تنبیه خودداری کنید. سگها به ندرت به تقویت منفی با هر چیزی جز سردرگمی پاسخ می دهند. در عوض ، سعی کنید غذاهای ارزشمندتری را امتحان کنید ، مانند گوشت تازه ، تکه های هات داگ ، پنیر رشته ای

اگر هنوز برای نشستن سگ خود با مشکل روبرو هستید ، هر زمان که سگ شما به طور طبیعی می نشیند ، او را تحسین و پاداش دهید و کلمه "بنشینید" را می گوید. این کار را هربار که سگ خود را نشسته می بینید امتحان کنید.

 روی دستور فرمان نشستن در مکان های مختلف با سطوح مختلف حواس پرتی کار کنید. به این  می گویند اثبات رفتار و تضمین می کند که سگ شما قادر خواهد بود از این دستور در هر کجا و هر زمان که داده شود اطاعت کند.

به این وب سایت رای دهید