مشکلات چشمی در خرگوش ها

مشکلات چشمی در خرگوش ها

0 دیدگاه 12 مهر 1400 چاپ خبر بازدید: 622
مشکلات چشمی در خرگوش ها
خرگوشها دارای چشمهای بسیار بزرگی هستند که در دو طرف سر آنها قرار گرفته است. این شکل چشم خرگوش ها را قادر می سازد از هر دو طرف چیزهایی را که به سمت آنها می آید مشاهده کنند. چشمان خرگوش ها نیز معمولاً دوربین هستند ، بنابراین به راحتی می توانند شکارچیان را مشاهده کنند. متاسفانه ، به دلیل آناتومی، خرگوش ها مستعد انواع مشکلات چشمی هستند.

به گزارش پایگاه خبری "دامپزشک"، بخاطر قرار گرفتن چشم ها در هر طرف سر ، خرگوش ها نقطه کوری را در دید خود دارند. چشمان آنها نیز آنقدر بزرگ است که اشیا اغلب به آنها آسیب می رسانند. مشکلات رایج چشم در خرگوش ها از اجسام خارجی در چشم گرفته تا آسیب ها و بیماری ها متغیر است.

آبسه چشم خرگوش

خود چشم ممکن است سوراخ ، عفونی و آبسه شود. به طور معمول ، ناحیه مستقیم زیر چشم متورم می شود و آبسه به دلیل زخمی در اطراف چشم ایجاد می شود. ممکن است متوجه شوید که یک برآمدگی زیر چشم خرگوش شما یک روز ناگهان ظاهر می شود. این معمولاً در اثر خراش یا نیش عفونی ایجاد می شود.

زخم چشم خرگوش

وقتی چیزی در چشم خرگوش شما گیر می کند یا آسیب دیگری به خود کره چشم وارد می شود ، آسیب به لایه شفاف و بیرونی چشم به نام قرنیه می تواند رخ دهد و ممکن است زخم ایجاد شود. ممکن است یک نقطه کوچک باشد یا کل چشم را بپوشاند. زخم ها بسیار دردناک هستند. خرگوش شما ممکن است چشم خود را بسته باشد یا با پنجه چشم را خراش دهد. اینها نشانه هایی است که چشم برای خرگوش شما دردناک یا تحریک کننده است.

التهاب چشم خرگوش

ملتحمه که به عنوان "چشم صورتی" نیز شناخته می شود ، التهاب گوشت صورتی است که چشم خرگوش را احاطه کرده است. خرگوش می تواند از آب کثیف یا محیطی که باکتری ها را در خود دارد ، چشمانش التهاب پیدا کند، مانند قفس کثیف یا جعبه زباله که دوست دارند در آن قرار بگیرند.

پروپتوز خرگوش چشم

این احتمالاً بدترین نوع مشکل چشمی و همچنین کمترین مشکل در خرگوش ها است. پروپتوز زمانی اتفاق می افتد که کره چشم از سر خرگوش خارج می شود. واقعاً تنها راهی که ممکن است اتفاق بیفتد این است که به دلیل ضربه های شدید مانند حمله به سگ یا حیوان دست اموز شما آنقدر محکم فشار داده شود که چشمش بیرون بیاید.

پرولاپس خرگوش

افتادگی عنبیه که به عنوان عنبیه بیرون زده نیز شناخته می شود ، زمانی اتفاق می افتد که قسمتی از چشم که منقبض و گشاد می شود ، به نام عنبیه ، از طریق قرنیه بیرون می زند. این یک مشکل چشمی شایع نیست ، اما اگر در خرگوش شما رخ دهد ، ممکن است برآمدگی قابل مشاهده ای در سطح چشم خرگوش خود مشاهده کنید.

نابینایی در خرگوش ها

گاهی اوقات خرگوش ها به دلیل مشکلات مادرزادی نابینا متولد می شوند و در مواقع دیگر ، ضربه یا مشکل پزشکی مانند آب مروارید می تواند باعث کوری شود. صرف نظر از دلیل نابینایی ، یک حیوان خرگوش خانگی باید بدون دید خوب باشد. هنوز هم می تواند بوی محل غذا را در قفس خود حس کند ، اما توجه داشته باشید که ممکن است در حرکت خارج از محوطه ای که در آن عادت ندارد ، مشکل داشته باشد.

 

 

به این وب سایت رای دهید