ویتامین ها و مکمل های گربه

ویتامین ها و مکمل های گربه

0 دیدگاه 9 آذر 1400 چاپ خبر بازدید: 454
ویتامین ها و مکمل های گربه
آیا مکمل ها نیازهای گربه را برآورده می کنند؟ و آیا گربه شما به مکمل نیاز دارد؟ و یا باید در برنامه های غذایی او گنجانده شود؟

به گزارش پایگاه خبری "دامپزشک"، برنادین کروز، DVM، رئیس شورای ارتباطات انجمن پزشکی دامپزشکی آمریکا (AVMA) می‌گوید: «علاقه به مکمل‌های غذایی برای مردم و حیوانات خانگی طی چند سال گذشته به یک صنعت میلیارد دلاری افزایش یافته است.

آیا ویتامین ها و مکمل های گربه ضروری است؟

تولید کنندگان و طرفداران مکمل های گربه می گویند که چنین محصولاتی باید به عنوان مکمل رژیم غذایی گربه تلقی شود و اضافه می کنند که آنها می توانند به حیوانات خانگی کمک کنند زندگی طولانی تر و سالم تری داشته باشند. اگر گربه شما به طور کلی سالم است، یک غذای خوب برای گربه تمام چیزی است که لازم است. دادن ویتامین ها یا مواد معدنی بیشتر به گربه می تواند بیشتر از اینکه فایده داشته باشد، ضرر دارد.

اگر گربه شما بیمار است ممکن است مکمل ها توصیه شود.

در شرایطی که گربه شما دارای بیماری است احتمالاً نیاز به مکمل دارد، اما بسیاری از مکمل ها در دامپزشکی آزمایش نشده و ثابت نشده اند. شری ساندرسون، دکترای DVM، از کالج دامپزشکی دانشگاه جورجیا، می‌گوید: نکته کلیدی این است که اکثر گربه‌هایی که رژیم غذایی کامل و متعادل مصرف می‌کنند احتمالاً رژیم غذایی متعادل‌تری نسبت به بسیاری از انسان‌ها دارند.

مکمل ها برای اصلاح کمبودها هستند.

به عنوان مثال، اگر گربه شما دارای یک بیماری است که باعث می شود نتواند ماده مغذی خاصی را جذب کند، ممکن است به مکمل نیاز داشته باشد. بیماری روده کوچک می تواند باعث ناتوانی در جذب ویتامین B فولات و کوبالامین شود. در این مورد، گربه نیاز به تزریق این دو مکمل دارد، زیرا مکمل های خوراکی نیز جذب نمی شوند. گربه های باردار و شیرده ممکن است دچار کمبودهای تغذیه ای شوند که نیاز به مکمل دارند، به خصوص اگر گربه قبل از سن 10 تا 12 ماهگی باردار شود. دامپزشک شما می تواند شما را به سمت محصول مناسب راهنمایی کند.

انواع مکمل های گربه

ویتامین ها و مواد معدنی عمومی: انواع محصولات تک یا مولتی ویتامین برای گربه ها موجود است. اکثر غذاهای گربه حاوی تمام ویتامین ها و مواد معدنی مورد نیاز یک گربه هستند.

اسیدهای چرب ضروری: اسیدهای چرب امگا 3 و اسیدهای چرب امگا 6 به دلیل توانایی آنها در براق نگه داشتن خز گربه و جلوگیری از ریزش مو استفاده می شود. آنها همچنین از سیستم ایمنی، کبد، چشم، مغز و مفاصل گربه محافظت می کنند. و مانند انسان ها، اسیدهای چرب امگا 3 سلامت قلب را تقویت کرده و با کلسترول بالا مبارزه می کنند. غذاهای گربه حاوی اسیدهای چرب امگا 6 بسیار بیشتری نسبت به اسیدهای چرب امگا 3 هستند، بنابراین برخی فکر می کنند مکمل لازم است.

پروبیوتیک ها : پروبیوتیک ها باکتری های سالم و "خوب" هستند که به بهبود سلامت گوارش کمک می کنند. آنها حاوی میکروارگانیسم هایی مانند لاکتوباسیلوس اسیدوفیلوس یا لاکتوباسیلوس کازئی (که در برخی از ماست ها نیز یافت می شود) هستند که رشد بیش از حد باکتری های "بد" را در روده بزرگ کنترل می کنند.

مکمل های گربه در مقابل مواد مغذی

مواد مغذی داروهای گیاهی یا طبیعی هستند که در یک منطقه خاکستری قرار می گیرند که در مورد مکمل ها صحبت می شود. طرفداران مواد مغذی حیوانات خانگی می گویند که چنین محصولاتی به سادگی مکمل رژیم غذایی طبیعی گربه هستند. مواد غذایی برای درمان یا پیشگیری از یک بیماری در نظر گرفته شده اند و بنابراین یک دارو هستند، نه یک مکمل." AVMA طب تغذیه ای را به عنوان "استفاده از ریز مغذی ها، درشت مغذی ها و سایر مکمل های غذایی به عنوان عوامل درمانی" تعریف می کند.

انواع مواد مغذی

محصولات غذایی در بخش مکمل ها در فروشگاه های حیوانات خانگی و به صورت آنلاین یافت می شوند. برخی از پرفروش ترین گربه ها عبارتند از:

گلوکزامین به افزایش تحرک مفاصل کمک می کند و اغلب به عنوان درمانی برای آرتریت معرفی می شود، اگرچه کروز می گوید که درد آن را تسکین نمی دهد.

کندرویتین برای سلامت استخوان و مفاصل نیز مفید است. اغلب با گلوکزامین یافت می شود.

عصاره خار مریم به حذف سموم از کبد گربه کمک می کند. ممکن است برای گربه های مبتلا به بیماری کبد استفاده شود.

مکمل های گربه

کارشناسان می‌گویند مکمل‌های ناایمن زیادی وجود دارد، اما بزرگ‌ترین‌هایی که باید از آنها اجتناب کرد عبارتند از:

سیر: گلبول های قرمز را از بین می برد و منجر به کم خونی می شود

پیاز: گلبول های قرمز را از بین می برد و منجر به کم خونی می شود

کلسیم: مقدار زیاد آن می تواند سمی باشد

ویتامین D: مصرف بیش از حد آن می تواند سمی باشد

ویتامین C: مصرف بیش از حد آن می تواند باعث اسیدی شدن بیش از حد ادرار شود که می تواند منجر به تشکیل کریستال و انسداد تهدید کننده زندگی شود.

مکمل های گربه را از کجا بخریم

قبل از خرید مکمل، از دامپزشک خود بپرسید که کدام نوع، در صورت وجود، برای مرحله زندگی و وضعیت پزشکی گربه شما مناسب تر است.

بهتر است دامپزشک خود را در مورد مکمل‌هایی که می‌خواهید به گربه‌های خود بدهید، در جریان بگذارید. او توصیه می کند از دامپزشک خود در مورد فروشنده معتبر مکمل های گربه بپرسید و اضافه می کند که او آنها را آنلاین نمی خرد مگر اینکه به شرکتی که آنها را می فروشد اطمینان داشته باشد.

کروز می‌گوید که در 20 سال گذشته پیشرفت‌های تغذیه‌ای بزرگی را دیده است، اما مکمل‌های مد روز فراوانی نیز دیده است.

بیشتر همیشه بهتر نیست

مهم است به خاطر داشته باشید که با دادن مکمل های زیاد به گربه خود می توانید به آنها آسیب برسانید.

گربه ها در سنین و سبک زندگی متفاوت نیازهای غذایی بسیار متفاوتی دارند. از مکمل های مختلف با هم استفاده نکنید، زیرا ممکن است حاوی مواد مشابه یا مشابه باشند.

همیشه قبل از دادن هر نوع مکملی به گربه خود با دامپزشک خود صحبت کنید.

کروز می گوید: «مصرف بیش از حد مکمل ها می تواند عوارض جانبی بدی داشته باشد. "به یاد داشته باشید، بیشتر همیشه بهتر نیست."

 

به این وب سایت رای دهید