همکاری

همکاری" تنها ابزار کاهش مقاومت در برابر داروهای ضد میکروبی است

0 دیدگاه 8 اردیبهشت 1400 چاپ خبر بازدید: 291
همکاری
بیش از ۵۰۰ شرکت کننده در نشست اخیر آنلاین سازمان فائو گرد هم آمدند تا با نحوه اجرای سیستم های نظارت بر مقاومت در برابر داروهای ضد میکروبی آشنا شوند.

به گزارش پایگاه خبری "دامپزشک" ، کارشناسان بر این باورند تا استاندارد های ارائه شده توسط سازمان هایی چون کدکس و سازمان جهانی بهداشت حیوانات، بینشی دقیق را در خصوص سیستم های جدید همکاری و جمع آوری داده ها برای نظارت بر عملیات هایی در مقیاس کوچک تا ملی و جهانی ارائه ‌دهد.
خورخه ماتئو ، کارشناس سازمان جهانی بهداشت گفت: "دستورالعمل‌های موجود در استانداردهای ارائه شده در این حوزه ، رویکردی گام به گام را در زمینه‌هایی مانند ظرفیت آزمایشگاه ها و آموزش کارکنان ارائه می دهد."
وی بر این باور است که گرچه دستورالعمل های موجود واجد پیچیدگی‌هایی میباشد، اما سازمان های متعددی در تلاشند تا با ایجاد و بهبود نظارت خود ، این پیچیدگی ها را کاهش دهند.

 
در خلال این جلسه جف لژون ، نماینده فائو گفت: "اگر بشر در تلاش است تا نظارتی جدی را بر اجرای سیستم های نظارت بر مقاومت در برابر داروهای ضد میکروبی  داشته باشد، بایستی جوامع مختلف را از مخاطرات موجود در خصوص آنها آگاه کند. تنها در این صورت است که می‌توان برنامه های نظارتی جامع را اجرا نمود و به تغییرات مورد نظر دست یافت."
در این نشست، کشورهای عضو کدکس تشویق شدند تا در خصوص اطلاعات ارائه شده، بیش از پیش تامل کنند تا این اطمینان حاصل گردد که آن دسته از دستورالعمل های این سازمان که در حال حاضر در دست تدوین است، به بسته هایی انعطاف پذیر که توانایی تامین نیاز های ملی و جهانی را دارند مبدل گردد.

به این وب سایت رای دهید