استفاده آنتی بیوتیک در دامداری

استفاده آنتی بیوتیک در دامداری

0 دیدگاه 12 مرداد 1400 چاپ خبر بازدید: 156
استفاده آنتی بیوتیک در دامداری
محققین اعلام کردند: استفاده مسئولانه داروها در اتحادیه کشاورزی (RUMA) از دامپزشکان و کشاورزان خواسته است از همه گیری برای کاهش مقاومت ضد میکروبی (AMR) استفاده کنند.

به گزارش پایگاه خبری "دامپزشک"، محققان بر این باورند پیشرفت هایی در تمام بخش های دامپزشکی برای کاهش مصرف آنتی بیوتیک انجام شده است. RUMA در سال 1997 برای ترویج استفاده محتاطانه از داروهای ضد میکروبی به دلیل خطر AMR برای سلامتی انسان و حیوان در اثر استفاده غیرمسئولانه ضد میکروبی شکل گرفت.

تأثیر COVID-19 بر تجویز دامپزشکی هنوز ادامه دارد ، اما یکی از پیامدهای همه گیری تغییر در ارائه مراقبت های دامپزشکی به حیوانات و تولید کننده غذا بوده است. این شامل تجویز از راه دور آنتی بیوتیک ها برای حفظ سلامت و رفاه حیوانات است.

متأسفانه تولید مواد غذایی در گذشته متکی به داروهای ضد میکروبی بوده است. انتقال باکتریهای مانند گونه های انتروکوکوس و اشریشیاکلی از طریق محصولات حیوانی نیز مورد توجه زیادی بوده است.

مطالعات بر روی مقاومت مدیتیوم پلاسمیدها همچنین شواهد محدودی در ارتباط با منابع حیوانی نشان می دهد و استفاده از آنتی بیوتیک ها در دامداری را به عنوان محرک اصلی AMR نشان می دهد.

به این وب سایت رای دهید