داروی ایورمکتین و COVID-19

داروی ایورمکتین و COVID-19

0 دیدگاه 31 مرداد 1400 چاپ خبر بازدید: 162
داروی ایورمکتین و COVID-19
سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) به مردم درباره استفاده از داروی انگلی حیوانی ایورمکتین برای درمان عفونت COVID-19 در خانه هشدار داد. این دارو برای شرایط خاص پزشکی در نظر گرفته شده است و نمی توان آن را در دوزهای بالا مصرف کرد.

به گزارش پایگاه خبری "دامپزشک"، FDA گفت: ایورمکتین که بدون نسخه در دسترس است برای حیواناتی مانند اسب است و برای کرم زدایی از آنها استفاده می شود. علاوه بر این، غلظت ایورمکتین در حیوانات بسیار متفاوت از انسان است. از یک جهت ، داروهای دامپزشکی اغلب بسیار متمرکز هستند زیرا در حیوانات بزرگ مانند اسب و گاو استفاده می شوند که وزن آنها بسیار بیشتر از انسان (یک تن یا سنگین تر) است.

چنین دوزهای بالایی می تواند برای انسان بسیار سمی باشد. بسیاری از مواد غیر فعال موجود در محصولات حیوانی برای استفاده در انسان ارزیابی نمی شوند. یا در مقادیر بسیار بیشتری از آنچه در انسان استفاده می شود یافت می شود. در برخی موارد، ما نمی دانیم که چگونه این مواد غیر فعال بر جذب ایورمکتین در بدن انسان تأثیر می گذارد.

هشدار آژانس در حالی است که چندین مورد از افراد بستری در بیمارستان پس از استفاده از ایورمکتین روی حیوانات برای درمان عفونت کروناویروس به بیمارستان منتقل شده است.

به این وب سایت رای دهید