قوانین رفاه حیوانات در سال 2021

قوانین رفاه حیوانات در سال 2021

0 دیدگاه 10 شهریور 1400 چاپ خبر بازدید: 143
قوانین رفاه حیوانات در سال 2021
ما نیازی به قوانین برای حفظ سلامت و ایمنی انسان یا حیوانات نداریم ، اما این جامعه ای است که ما در آن زندگی می کنیم. وقتی صحبت از رفاه حیوانات می شود ، در سال 2021 در قوانین جدیدی که برای محافظت از آنها طراحی شده است ، شاهد افزایش مثبت بودیم. قانون جدید از ژانویه 2022 اجرایی می شود.

به گزارش پایگاه خبری "دامپزشک"، اگرچه تولیدکنندگان گوشت گوساله و تخم مرغ در مسیر رعایت قوانین جدید هستند، اما تولیدکنندگان خوک اینگونه نیستند. پس از اجرایی شدن این قانون ، تولیدکنندگان فقط در صورتی می توانند گوشت خوک را در کالیفرنیا بفروشند که خوک ها در مساحت 24 فوت مربع پرورش داده شوند. از ممنوعیت پرورش خز گرفته تا محدودیت در آزمایش لوازم آرایشی بر روی حیوانات،...، قانونگذاران به درخواست رای دهندگان خود برای وضع قوانین، سختگیرانه تر در حمایت از حیوانات توجه می کنند.

در اینجا برخی از بزرگترین پیشرفت ها در قوانین رفاه حیوانات برای سال 2021 آورده شده است:

 ترکیه ولگردها و حیوانات خانگی را به عنوان موجودات زنده طبقه بندی می کند: دولت متعهد شد صادرات حیوانات زنده را متوقف کند.

کمیسیون اروپا ممنوعیت پرورش حیوانات را ممنوع اعلام کرد: کمیسیون اروپا اعلام کرد، قانونی را برای ممنوعیت پرورش حیوانات در قفس پیشنهاد کرده است. اگرچه این قانون تا سال 2023 ارائه نمی شود، اما پس از تصویب، به بهبود استانداردهای رفاهی کمک می کند.

نیویورک فروش حیوانات در فروشگاه حیوانات خانگی را ممنوع کرد: سناتور ایالت نیویورک در تلاش برای پایان عملیات تجاری، ممنوعیت فروشگاه حیوانات خانگی را ممنوع کرد و خرده فروشی سگ ، گربه و خرگوش را  هم ممنوع کرد.

ویرجینیا انتشار بادکنک را ممنوع کرد: پرندگان دریایی ویرجینیا، در مقایسه با سایر پلاستیک های سخت 32 برابر بیشتر در معرض مرگ بادکنک هستند. مطالعه انجام شده نشان داد که بالن ها و درب بطری ها بیشترین قطعات پلاستیکی در چهار ساحل این ایالت هستند.

 چین سیاست آزمایش حیوانات بر روی اکثر لوازم آرایشی وارداتی را پایان داد: به دلیل سیاست لوازم آرایشی وارداتی چین، بسیاری از شرکت های لوازم آرایشی از فروش محصولات خود در چین خودداری کردند، تا زمانی که مارک ها دارای شرایط خاصی باشند.

استونی کشت خز را ممنوع کرد: استونی اولین ایالت بالتیک و چهاردهمین کشور اروپایی بود که کشت خز را ممنوع کرد. پارلمان این کشور ، اصلاحاتی را در قانون حفاظت از حیوانات و قانون حفاظت از طبیعت خود تصویب کرد که از پرورش و نگهداری حیوانات به منظور پرورش خز ممنوع است.

ویرجینیا لوازم آرایشی مورد آزمایش حیوانات را ممنوع کرد: این چهارمین ایالتی بود که لوازم آرایشی مورد آزمایش حیوانات را ممنوع کرد. فرماندار دو لایحه را امضا کرد که طبق آن آزمایش حیوانات برای لوازم آرایشی و تمام فروش محصولات زیبایی موجود که توسط حیوانات آزمایش شده بود ممنوع شد. این ممنوعیت از 1 ژانویه 2022 اعمال می شود.

ممنوعیت فروش لوازم آرایشی مورد آزمایش حیوانات در مین: فرماندار مین قانون ممنوعیت فروش لوازم آرایشی بهداشتی آزمایش شده روی حیوانات را امضا کرد. این شرکت از فروش محصولات آرایشی که پس از 1 نوامبر سال جاری با استفاده از آزمایش روی حیوانات توسعه یافته یا تولید شده است ، منع می کند.

رای گیری نهایی ممنوعیت آزمایش لوازم آرایشی در حیوانات هاوایی به تصویب رسید: ایالت آلوها نیز امسال در برابر آزمایش روی حیوانات موضع گرفت. این قانون رای نهایی خود را به تصویب رساند و به دفتر فرمانداری رفت تا به امضا برسد.

قوانین جدید در ژانویه 2022 به اجرا در می آید.

به این وب سایت رای دهید