گربه سیامی

گربه سیامی

0 دیدگاه 11 شهریور 1400 چاپ خبر بازدید: 263
گربه سیامی
گربه ها موجوداتی دوست داشتنی و زیبا هستند. یکی از لذت های زندگی نوازش آن موی نرم و مخمل مانند گربه است. مهم نیست که چگونه موی آنها تغییر می کند یا چند ساله هستند. رفتار آرام و بامزه گربه باعث می شود او را بیشتر دوست داشته باشیم.

به گزارش پایگاه خبری "دامپزشک"، بر اساس مطالعات انجام شده، موی گربه سیاه می تواند با گذشت زمان به رنگ قرمز مایل تبدیل شود. موی بچه گربه های سیامی معمولاً با گذشت زمان تیره می شود ، پوشش مو یی گربه به دلایل جذاب می تواند در طول زمان روشن تر یا تیره تر شود.

یکی از دلایل تأثیر گذار، در تغیر رنگ موی گربه های سیامی درجه حرارت می باشد. که دمای بدن آنها نیز بی تأثیر نیست. موی آنها اغلب در هوای سرد تیره تر می شود. و تابش نور خورشید می تواند موی آنها را روشن کند. گربه های سیامی با افزایش سن موی تیره تری پیدا میکنند. به ویژه در بین نژادهای سیامی، هیمالین و دیگر گربه های شرقی. 

رژیم غذایی نیز در تغییر رنگ موی گربه نقش دارد. گاهی اوقات آن موی قرمز دوست داشتنی، مخصوصاً روی گربه های سیاه، می تواند نشانه این باشد که چیزی در مورد سلامت بچه گربه شما اتفاق می افتد. به عنوان مثال ، کمبود تیروزین در رژیم غذایی گربه ، "یک اسید آمینه حیاتی برای انسان و گربه است" که می تواند باعث قرمز شدن موی آنها شود. اما سایر مشکلات تغذیه ای نیز می توانند نقش داشته باشند. باز هم ، این مشکلات بیشتر در گربه های سیاه مشهود است. کمبود مس یا مقدار زیاد روی در رژیم غذایی گربه شما نیز می تواند رنگ مو را روشن کند.

قرمز شدن مو علامت اصلی مسمومیت با تیروزین است ، اما علائم کمی از کمبود مس و مسمومیت روی وجود دارد. در صورت کمبود مس ، این علائم را خواهند داشت که شامل: موی مات ، خشک ، ریزش موی تکه تکه و رنگدانه می شود.

در مسمومیت روی، علائم می تواند شامل، از دست دادن اشتها ، زردی ، استفراغ ، اسهال ، بی حالی و افسردگی باشد. تشخیص این شرایط در گربه های رنگ روشن دشوارتر است.

 موی بسیاری از نژادهای شرقی نیز با افزایش سن تیره می شود. 

به این وب سایت رای دهید