مرجان های صخره ای

مرجان های صخره ای

0 دیدگاه 14 شهریور 1400 چاپ خبر بازدید: 133
مرجان های صخره ای
مرکز امداد و نجات مرجان فلوریدا در جنوب اورلاندو در حال پرورش بزرگترین مجموعه مرجان فلوریدا است. مرجان های فلوریدا از سواحل جنوب شرقی ایالت آورده شده است.تا از یک بیماری ویرانگر با انتقال دو دسته کاکتوس و مرجان های گلدار نجات یابند.

به گزارش پایگاه خبری "دامپزشک"، مجموعه ای از 22 کلونی مرجانی ، که هر کدام کم و بیش به اندازه یک توپ فوتبال ، به SEA LIFE Orlando Aquarium در International Drive ارسال شد. گروه 12 نفره به آکواریوم ماجراجویی در کامدن نیوجرسی منتقل شدند. در یک واکنش بی سابقه و همه جانبه برای جلوگیری از انقراض مرجان ها، نزدیک به 2000 گونه بیش از یک سال تحت مراقبت 22 آکواریوم در 14 ایالت بوده است که همه آنها توسط انجمن باغ وحش ها و آکواریوم ها هماهنگ شده اند.

مرجان های منتقل شده به اندازه کافی رشد کرده اند و آکواریوم ها به اندازه کافی پر شده اند که نمونه ها را می توان در بین آکواریوم ها منتقل کرد تا از فضا به بهترین نحو استفاده کنند، مرجان ها را با توجه به نوع آنها گروه بندی کرده و زمینه را برای مرحله بعدی ، یک برنامه پرورش عظیم، فراهم آورند.

تراویس کراکر گفت، بیماری از بین رفتن بافت سنگ مرجانی سنگی 19 گونه را در امتداد صخره های فلوریدا با سرعت شگفت انگیزی دربر گرفت. دانشمندان مطمئن نیستند که آیا ویروس یا باکتری عامل اصلی این بیماری است. درمان مرجان های مبتلا، با آنتی بیوتیک ها امیدوار کننده بوده است ، اما مشخص نیست که این درمان ها علت بیماری یا عفونت های ثانویه را مورد هدف قرار می دهند. دانشمندان می گویندکه مرجانها با گرم شدن آبها با تغییرات آب و هوایی تضعیف می شوند.

راب روزیکا ، مدیر تحقیقات مرجانی در موسسه تحقیقات ماهی و حیات وحش فلوریدا ، گفت: که او و سایر دانشمندان از نزدیک مراقب تعداد روزهایی هستند که آبهای صخره از 31 درجه سانتیگراد یا نزدیک به 88 درجه فارنهایت می گذرد. دمای بالاتر از آن آستانه با ناراحتی مرجانی مانند سفید شدن و تکثیر بیماری ارتباط دارد.

هر تابستان دمای آب به 31 درجه می رسد، اما هم فرکانس آن و هم مدت زمانی که دمای بیش از 31 درجه پایدار است در 20 سال گذشته به طرز چشمگیری افزایش یافته است. "نگرانی های آب دریای اورلاندو از کمبود اکسیژن مایع ناشی از COVID وحشتناک تر می شود »

در طول سال گذشته ، مرجان های نجات یافته به طور پیوسته از نظر اندازه و همچنین از نظر استحکام قابل مشاهده رشد کرده اند.

کمیسیون حفاظت از ماهی و حیات وحش فلوریدا یک وب سایت عمومی ایجاد کرده است که محل نگهداری 19 گونه مرجان از 71 منطقه صخره ای در سواحل فلوریدا را نشان می دهد.

به این وب سایت رای دهید