زندگی سالم تر و طولانی تر در سگ ها

زندگی سالم تر و طولانی تر در سگ ها

0 دیدگاه 15 شهریور 1400 چاپ خبر بازدید: 120
زندگی سالم تر و طولانی تر در سگ ها
همانطور که هرکسی که تا به حال با سگ زندگی کرده است که معمولا وقت کافی با برای کذراندن با سگ خود ندارد. بیشتر سگها به طور متوسط فقط حدود 10 تا 14 سال عمر می کنند - اگرچه برخی از آنها به طور طبیعی بیشتر عمر می کنند ، در حالی که برخی دیگر مستعد ابتلا به بیماری ها هستند که می تواند طول عمر آنها را محدود کند.

به گزارش پایگاه خبری "دامپزشک"، محققین می گویند،  آنچه بسیاری از مردم نمی دانند این است که انسان و سگ شباهت های ژنتیکی زیادی دارند. از جمله استعداد ابتلا به سرطان مربوط به سن. این بدان معناست که بسیاری از کارهایی که انسان می تواند برای سالم تر و طولانی تر بودن خود انجام دهد، ممکن است برای سگ ها نیز مفید باشد.

در اینجا چند روش وجود دارد که می توانید به سگ خود کمک کنید زندگی طولانی تر و سالم تری داشته باشد.

مراقب دور کمر آنها باشید، یکی از عواملی که به طور مکرر با طول عمر در طیف وسیعی از گونه ها ارتباط دارد ، حفظ وزن بدن سالم است. این بدان معناست که سگها وزن اضافی ندارند و کالری دریافتی خود را با دقت مدیریت می کنند. وزن بدن سالم و لاغر نه تنها در دراز مدت برای سگ شما بهتر خواهد بود ، بلکه می تواند تاثیر برخی شرایط بهداشتی مانند آرتروز را نیز محدود کند. از دستورالعمل های تغذیه به عنوان نقطه شروع برای میزان تغذیه سگ خود استفاده کنید ، اما ممکن است نیاز به تغییر نوع غذا یا میزان تغذیه برای حفظ وزن سالم با افزایش سن سگ یا بسته به میزان فعالیت او داشته باشید. به طور کلی ، تغذیه خوب را می توان با یک روند پیری سالم مرتبط کرد ، و این نشان می دهد که تغذیه شما به اندازه میزان تغذیه شما اهمیت دارد. "

پیاده روی فراوان، ورزش مزایای فیزیولوژیکی و روانی بسیاری دارد ، هم برای سگهای ما (و هم برای ما). فعالیت بدنی می تواند به کنترل وزن بدن سگ کمک کند و همچنین با اثرات ضد پیری در سایر گونه های ژنتیکی مشابه مرتبط است. در حالی که ورزش به تنهایی طول عمر سگ شما را افزایش نمی دهد ، ممکن است به شما در برابر حمل وزن اضافی کمک کند. و در واقع ، تحقیقات نشان می دهد که راه رفتن "شاد" سگ هم به سگ های شاد و هم به افراد منجر می شود.

ترفندهای جدید را به آنها بیاموزید،  پیری فقط جسمی نیست فعال نگه داشتن ذهن سگ شما نیز مفید است. شما می توانید ترفندهای جدیدی را به سگهای قدیمی آموزش دهید - و در نتیجه ممکن است مغز و بدن آنها را جوان نگه دارید. استفاده از بینی آنها برای سگ ها یک کار ذاتاً مفید و سرگرم کننده است ، بنابراین آموزش سگ ها برای یافتن وسایل با بو ، آنها را از نظر ذهنی و جسمی تمرین می دهد. ورزشهای دیگر مانند آب درمانی - نوعی ورزش شنا - ممکن است گزینه مناسبی باشد - مخصوصاً برای سگهایی که شرایطی را دارند که بر توانایی آنها برای انجام تمرینات عادی تأثیر می گذارد.

پیوند،  مانند بسیاری از حیوانات همراه ، سگها وابستگی آشکاری به مراقبان خود دارند. پیوند انسان و سگ به احتمال زیاد همراهی را فراهم می کند-و اغلب ، دوستداران سگ آنها را به عنوان یک عضو خانواده توصیف می کنند. در جایی که بین مراقب و سگ سازگاری وجود داشته باشد ، این منجر به رابطه ای بهتر - و حتی مزایایی برای صاحبان آن می شود ، از جمله کاهش استرس و ورزش. به اشتراک گذاشتن تجربیات مثبت و سرگرم کننده با سگ ، از جمله بازی با آنها ، برای تقویت پیوند شما عالی است.

از ویزیت دامپزشک صرف نظر نکنید،  دامپزشکی مدرن پیشرفت قابل ملاحظه ای در پیشگیری و مدیریت نگرانی های بهداشتی در سگ ها داشته است. واکسیناسیون موفق و برنامه های مدیریت انگل به طور م theثر میزان بروز بیماری را در سگ و انسان کاهش داده است- بررسی های منظم بهداشتی همچنین می تواند در شناسایی مشکلات احتمالی در مراحل قابل درمان - مانند مشکلات دندانپزشکی یا آرتروز - که می تواند باعث درد شود و بر سلامتی سگ تأثیر منفی بگذارد ، مفید باشد.

بنابراین در حالی که ما نمی توانیم ژنتیک آنها را تغییر دهیم ، بسیاری از کارها را می توان برای بهبود سلامت آنها انجام داد که ممکن است به آنها کمک کند عمر طولانی تر و سالم تری داشته باشند.

به این وب سایت رای دهید