کوپروفاژی  سگ

کوپروفاژی سگ

0 دیدگاه 15 شهریور 1400 چاپ خبر بازدید: 433
کوپروفاژی  سگ
سگها اغلب تمایل به چیزهایی دارند که کمتر به نظر ما خوش می آید. ممکن است حمله به سطل آشغال آشپزخانه یا خوردن غذاهای ، خیابان یا جاهای دیگر باشد. گاهی اوقات ، این غذا خوردن شامل مدفوع (پو) نیز می باشد.این پو می تواند طیف وسیعی از گونه ها (پرندگان ، اسب ، خرگوش ، گاو ، گوسفند ، گوزن ) باشد.

به گزارش پایگاه خبری "دامپزشک"، گاهی اوقات ، سگ ها تمایل به مصرف مدفوع خود یا مدفوع سگ دیگر دارند. این رفتار کوپروفاژی نامیده می شود، که به معنای "مدفوع خوردن" ترجمه می شود. تحقیقات نشان داده است که چندین عامل کلیدی تاثیری به سزایی در این مسئله دارند. این موارد شامل، سن ، جنسیت ، عقیم سازی سگ ، تربیت خانگی ، شیردهی و رژیم غذایی می باشد.

 

این امر در مورد تازه بودن مدفوع صادق است و به نظر می رسد که دور نگه داشتن سگ از مدفوع تازه مؤثرترین راهکار برای جلوگیری از خوردن آن است. سگهای شکاری نیز بیشتر احتمال دارد که کوپروفاژیک باشند. با این وجود هیچ یک از این موارد توضیح نمی دهد که چرا برخی سگ ها در صورت امکان مدفوع خواری می کنند. 

برداشتن زود هنگام مدفوع ممکن است راهی برای پاکسازی آن باشد تا از ایجاد انگل های عفونی جلوگیری شود. سعی کنید سگ خود را آموزش دهید تا در برابر وسوسه خوردن مدفوع با خوردن تشویقی یا یک میان وعده خوش طعم جایگزین، مقاومت کند.

به این وب سایت رای دهید