کوپروفاژی  سگ

کوپروفاژی سگ

0 دیدگاه 15 شهریور 1400 چاپ خبر بازدید: 139
کوپروفاژی  سگ
سگها اغلب تمایل به چیزهایی دارند که کمتر به نظر ما خوش می آید. ممکن است حمله به سطل آشغال آشپزخانه یا خوردن غذاهای ، خیابان یا جاهای دیگر باشد. گاهی اوقات ، این غذا خوردن شامل مدفوع (پو) نیز می باشد.این پو می تواند طیف وسیعی از گونه ها (پرندگان ، اسب ، خرگوش ، گاو ، گوسفند ، گوزن ) باشد.

به گزارش پایگاه خبری "دامپزشک"، گاهی اوقات ، سگ ها تمایل به مصرف مدفوع خود یا سگ دیگر دارند. این رفتار کوپروفاژی نامیده می شود، که به معنای "مدفوع خوردن" ترجمه می شود . تحقیقات نشان داد که چندین عامل کلیدی هیچ تاثیری بر روی مدفوع سگ شما ندارند. این موارد شامل، سن ، جنسیت ، عقیم شدن یا عقیم سازی سگ ، تربیت خانگی ، شیردهی یا حذف زود هنگام مادر و رژیم غذایی دیگر او بود. شواهد همچنین نشان می دهد که تعداد زیادی از محصولات برای جلوگیری یا درمان کوپروفازی یا تنبیه سگ شما به دلیل خوردن پو ، هیچ تاثیری در کاهش رفتار ندارند.

این امر در مورد تازه بودن مدفوع صادق است ، زیرا بیش از 80 درصد از سگهای کوپروفایژ فقط دو روز از پو استفاده می کنند. به نظر می رسد که دور نگه داشتن سگ از غذای تازه مؤثرترین راهکار برای جلوگیری از خوردن آن است. سگهای شکاری نیز بیشتر احتمال دارد که کپروفاژیک باشند . با این وجود هیچ یک از این موارد توضیح نمی دهد که چرا برخی سگ ها در صورت امکان پو می خورند.  اگر سگها یا سگهای دیگری که با آنها تماس می گیرند علاقه خاصی به مدفوع نشان دهند ، سگها این کار را انجام می دهند.

برداشتن زود هنگام مدفوع ممکن است راهی برای پاکسازی آن باشد تا از ایجاد انگل های عفونی جلوگیری شود. سعی کنید سگ خود را آموزش دهید تا در برابر وسوسه خوردن پو با خوردن تشویقی یا یک میان وعده خوش طعم جایگزین ، مقاومت کند.

به این وب سایت رای دهید